www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook má potíže i ve Francii, té se nelíbí posílání dat do USA

Facebook má potíže i ve Francii, té se nelíbí posílání dat do USA
, , aktualita
Vedle problémů s internetovým připojením Free Basics v Indii má Facebook problémy i ve Francii. Tato sociální síť má tři měsíce na to, aby přestala posílat citlivé údaje o uživatelích do USA.reklama
Facebook má v posledních dnech jen problémy. Nejprve mu Indie zakázala jeho internetové připojení zdarma Free Basics kvůli tzv. zero-ratingu (zvýhodňování některých stránek a služeb vůči jiným), nyní má potíže s Francií. Zatímco do října minulého roku (s definitivním ukončením v minulém týdnu) fungoval tzv. Safe Harbor, neboli možnost posílat data o EU uživatelích do USA, toto již neplatí. Dnes naopak americké firmy toto dělat nemohou (tzv. Privacy Shield). Commission Nationale de l’Informatique et des Libertés (CNIL) tvrdí, že Facebook toto nadále porušuje a data posílá.


Facebook logo


Sociální síť tak ukládá data např. o sexuální orientaci, politických názorech a jiných, což se Francouzům nelíbí. Francie dala Facebooku tři měsíce na to, aby s posíláním a ukládáním dat přestala, jinak může čelit vysokým pokutám. To ale zdaleka není jediný problém Facebooku. Francii se nelíbí ani ukládání tzv. "datr" cookie, kterou mají na počítačích i uživatelé, kteří nemají u Facebooku účet a tedy neodsouhlasili jeho podmínky užití. Na získání této cookie totiž stačí navštívit stránku, která obsahuje plugin Facebooku.

Zdroj: pcworld.com, thenextweb.com, gizmodo.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik