Fallout 4 a nový DOOM přijdou ve verzi pro VR

Fallout 4 a nový DOOM přijdou ve verzi pro VR
, , aktualita
Letošní rok má být ve znamení virtuální reality, a tak se není čemu divit, že i přední světový vývojář Bethesda ukázal, že vyvíjí klasické hry do podoby, ve které se budou moci hrát ve virtuální realitě.reklama
Tento krok se od Bethesdy neočekával, i když je zcela logický. Na druhou stranu mnoho lidí může zamrzet fakt, že Fallout 4 dostal přednost před Skyrimem, aby se jako první RPG hra s otevřeným světem dostala do VR. Každopádně i Skyrim se dočkal, a to vylepšené verze s mnohem pokročilejší grafikou.

V případě nově představeného DOOMu se nebude jednat ani taj plnou hru, jako spíše o demonstraci nového herního enginu Tech 6. Na konferenci vývojáři prohlásili, že se pokusí o herní zážitek, který absolutně vtáhne hráče do hry. V případě DOOMu se tedy bude jednat o vyšperkovanou grafickou stránku.

V případě Falloutu 4 však půjde o vtažení do děje. Zde to už nebude jen demonstrace schopností nového enginu, ale plnohodnotná hra, jak ji všichni znáte z monitoru. Bohužel je Bethesda jen v raných stádiích vývoje, takto funkční hra se očekává nejdříve na začátku roku 2017. Další překážkou pro hráče může být fakt, že prvním podporovaným headsetem bude HTC Vive, další mají postupně přibývat.

Vypadá to tedy, že se spolupráce HTC s Valve vyplácí, protože díky propojení se Steamem mají vývojáři nejjednodušší cestu právě k tomuto headsetu. Všeobecně je ale velmi důležité, že se velká herní studia jako Bethesda snaží využít potenciál virtuální reality a vytváří portace známých her.

Zdroj: Kit Guru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek