Skyrim se dočká remasterované verze pro PC i konzole

Skyrim se dočká remasterované verze pro PC i konzole
, , aktualita
Na kongresu E3, který je hlavně o hrách, měla svou tiskovou konferenci i společnost Bethesda. Ta je známa několika herními tituly včetně série The Elder Scrolls nebo Falloutu. V případě herní série jsme se konečně dočkali dlouho očekávané novinky.reklama
Už delší dobu se objevovaly spekulace, že se Skyrim dočká velmi významného vylepšení, dokonce bylo označováno jako "druhá verze Skyrimu". Ten původní byl představen v magický datum 11. 11. 2011, což značí, že se už nejedná zdaleka o novou hru, právě naopak. Nicméně v průběhu jsme se dočkali několika velkých DLC jako Dawnguard, Heathfire a Dragonborn. I vývojáři třetích stran se činili, od doby uvedení hry na trh se objevily tisíce modů, které zlepšovaly nejen grafickou stránku hru, ale i hratelnost či přidávaly questy.

S příchodem Skyrimu se ale objevily dva problémy. Grafika nové hry se od předešlého dílu herní série - Oblivionu - lišila velmi málo. Za to můžeme "vděčit" konzolím, hra byla určena pro PS3 a Xbox 360, takže tyto konzole byly zároveň i limitem pro grafické vývojáře. Uživatelé konzolí si navíc velmi stěžovali, že na rozdíl od svých spoluhráčů na počítačích si nemohou do hry nainstalovat žádné mody.

S tímto je nyní konec, Bethesda představila nový Skyrim, který posune grafickou úroveň na hranici možností dnešních konzolí, tedy PlayStationu 4 a Xboxu One. Skyrim Special Edition tedy přijde hlavně s vylepšenými vizuálními efekty jako textury ve vyšším rozlišení, paprsky světla ve 3D, dynamickou hloubkou ostrosti nebo novými shadery sněhu či vody. Nutno podotknout, že vývojáři udělali opravdu velký krok dopředu, není se ale čemu divit, když je hra přizpůsobena o generaci novějším konzolím.


Další velkou výhodou pro konzolové hráče je možností přidávání modů. Toto vylepšení se chystá už na konec tohoto měsíce, zatímco na Skyrim Special Edition si budete muset počkat do 28. října. Pokud již na Steamu vlastníte Skyrim Legendary Edition, Special Edition budete mít zdarma.

Jak se zmiňuje vývojář ve videu, Bethesda chystá i další DLC pro Fallout 4, který byl představen přesně před rokem. A další informace se týkají i hry Fallout Shelter, která se těší velké popularitě, po jednom roce ji hraje přes 50 milionů hráčů. Fallout 4 bude mít navíc portaci pro virtuální realitu.

Zdroj: gamespot.com

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář