www.svethardware.cz
>
>
>

Fixstars SSD-6000M: 2,5" SSD s nejvyšší kapacitou na světě

Fixstars SSD-6000M: 2,5" SSD s nejvyšší kapacitou na světě
, , aktualita
Společnost Fixstars se specializuje na výrobu velmi velkých SSD a nyní připravila další novinku, která ve 2,5" provedení nabídne kapacitu již 6 TB. Tato nová SSD budou na trhu k dispozici pod označením SSD-6000M od léta.reklama
O Fixstars jsme se zmiňovali v souvislosti s modelem SSD-3000M již v únoru, kdy bylo zřejmé, že se chystá i 5TB model SSD-5000M, ovšem nyní se objevila zpráva o tom, že brzy dostupný bude již 6TB model SSD-6000M. Stane se tak 2,5" modelem (výška 9,5 mm) se světově nejvyšší kapacitou, která snadno překoná kapacitu dostupných magnetických disků stejné velikosti a už se blíží i kapacitě dostupných 3,5" disků. Však dostupné jsou dnes modely s nejvyšší kapacitou 8 TB, ale chystány jsou i 10TB.

Fixstars SSD-6000M využívají nové 15nm paměti typu MLC NAND Flash, přičemž ještě model SSD-3000M využívá 19nm čipy od Toshiby. A právě tyto 15nm paměti, jež jsou určeny především pro malá mobilní zařízení, jako jsou třeba telefony, mají být klíčové k tomu, aby SSD-6000M dosáhl své kapacity.

Firma ale neupřesnila, jaké paměti konkrétně využila, stejně jako neuvedla, jaký kontroler nové SSD používá. Dozvěděli jsme se pouze to, že jde o její vlastní typ, který podporuje NCQ, TRIM nebo S.M.A.R.T., ovšem to není nic překvapivého. Toto SSD je vybaveno klasickým rozhraním SATA 6 Gbps a má celkem obvyklé maximální rychlosti čtení a zápisu, a to 540 MB/s a 520 MB/s. Výrobce slibuje, že se nemáme setkat s postupně degradujícím výkonem a uvádí, že mezi cílové trhy patří ty s videosystémy, "velká data", zdravotnictví či komunikace. Však je naprosto jasné, že pro běžného uživatele takové úložné zařízení určeno není, a to především kvůli ceně, kterou sice výrobce neoznámil, ale dostupná jistě nebude.

Fixstars SSD-6000M tedy budou na trhu od konce července, vyráběny jsou v Japonsku a přichází s tříletou zárukou.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik