www.svethardware.cz
>
>
>
>

Flash dostal další ránu, opustil jej Facebook

Flash dostal další ránu, opustil jej Facebook
, , aktualita
Pro Adobe Flash tento rok znamenal pohromu, kterou můžeme vidět jako předzvěst jeho brzkého konce. Tuto technologii přestala využívat řada velkých firem a nyní na HTML5 přepnuly také servery Facebooku.reklama
Pro Flash jde tedy o další mohutnou ránu, neboť na Facebooku bylo dosud pomocí něj přehráno denně více než osm miliard videí, čili toto číslo nyní posílí statistiky týkající se HTML5. Od Flashe se postupně odvrací čím dál více stránek a také aplikací. Google Chrome od 1. září přestal spouštět automaticky přehrávané reklamy ve Flashi, takže inzerentům nezbylo, než se s tím smířit a případně přejít na HTML5. Mozilla dokonce už dříve začala blokovat všechny verze Flashe a YouTube už jej dávno nepoužívá, respektive mu nadřadil právě HTML5.

V tomto roce jsme tedy mohli zaznamenat mohutný odliv velkých společností a jejich přechod k HTML5 a je celkem zřejmé, že Adobe Flash dříve či později prostě umře jako platforma, která dříve naprosto dominovala v oblasti internetových médií. Máme ji spojenu také s nástupem animovaných reklam, které dokázaly procesory slabších strojů vysoce vytížit, což byl i jeden z důvodů, proč se zvýšil zájem o blokování reklam na webu. A nemůžeme samozřejmě zapomenout ani na webové hry napsané ve Flashi, které jsou dosud populární.

Flash nedávno ale potkaly také problémy s bezpečností, které dokázaly pouze uspíšit snahy o opuštění této platformy, a tak jsme mohli očekávat, že právě Facebook tento krok brzy udělá také. Vždyť už dříve jej přestal využívat v mobilních aplikacích, ale to především kvůli absenci podpory Flashe na některých mobilních zařízeních. Nicméně to nebude tak jednoduché, protože právě ve Flashi běží některé známé facebookové hry jako Farmville, které budou dále podporovány. U videí ale můžeme očekávat, že se budou rychleji načítat a systém zatíží méně.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře