www.svethardware.cz
>
>
>
>

Foxconn chce rozvětvit výrobu, má zálusk na Sharp

Foxconn chce rozvětvit výrobu, má zálusk na Sharp
, , aktualita
Tchaj-wanská společnost Foxconn, která vyrábí hardware pro světově známé společnosti jako Sony, Microsoft nebo Apple, chce expandovat na další trhy. K tomu jí má dopomoci Sharp, za nějž nabízí 5,3 miliardy dolarů.reklama
Foxconn je mezi výrobci elektroniky velice důležitá firma a jde především o smluvního výrobce, u nějž si nechává své telefony vyrábět i Apple. Máme s ní spojeny také skandály, které se týkají přístupu k zaměstnancům. Asi neznámější je případ z čínského Chengdu v roce 2012, kde se vzbouřila asi tisícovka pracovníků Foxconnu kvůli nevyhovujícím pracovním podmínkám. Právě v této firmě se přitom v té době vyráběly telefony iPhone a tablety iPad. O zálusku firmy Foxconn na továrny Sharp se mluví od září minulého roku, ale tehdy šlo pouze o továrny na LCD. Sharp má přitom aktuálně finanční potíže a loni do něj především banky nalily přes 40 miliard korun.

Sharp přitom býval jedním z hlavních výrobců obrazovek pro chytré telefony, tablety a televizory a celkově velice známou a oblíbenou firmou na trhu se spotřební elektronikou. V posledních třech letech ale potřeboval už dvakrát finanční výpomoc, která mu ale nepomohla. V minulém roce firma zaznamenala velké ztráty a přišla o značnou část svého podílu na trhu s LCD TV ve Spojených státech. V reakci na to snížila stavy svých zaměstnanců o deset procent.

Foxconn se již v roce 2012 snažil koupit 10% podíl v Sharpu, ale k dohodě nakonec nedošlo. Kdyby ano, možná by se věci pro Sharp vyvíjely příznivěji, ale v tu dobu transakci zatrhla japonská vláda, která nechtěla, aby se k tak strategicky důležité firmě s bohatým duševním vlastnictím dostala cizí společnost. Nyní ale už nejde o pouhý desetinový podíl.

O Sharp má ale zájem i někdo jiný. Svou nabídku se teprve chystá učinit Innovation Network, která má za svými zády právě japonský stát a lze předpokládat, že právě Japonci se budou snažit o Sharp nepřijít ve prospěch cizinců. Jisté zatím je, že někdo musí Sharp zachránit. Foxconn ale prý má velkou motivaci o tuto firmu bojovat, a to z jednoho prostého důvodu. V současnosti jeho tržby z 50 procent pochází ze zakázek firmy Apple, čili jde o výrobu mobilních telefonů a tabletů, ovšem jejich osud je nejistý a můžeme předpokládat, že objem výroby bude spíše klesat. Foxconn se tak chce vyvarovat toho, aby příliš závisel na jednom zákazníkovi, takže chce rozvětvit svou výrobu a dostat se na více trhů. V minulých letech se tak Foxconn s využitím vlastních prostředků pustil do vývoje baterií pro elektromobily, což je i přes klesající ceny ropy velice slibná oblast, tedy za předpokladu, že se firmě podaří vyrobit konkurenceschopné produkty.

Dle předpokladů se na přelomu tohoto a příštího měsíce dozvíme, jak to se Sharpem nakonec bude.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik