Fractal Design Define S: počátek zbrusu nové řady

Fractal Design Define S: počátek zbrusu nové řady
, , aktualita
Dnes jsme se shodou okolností podívali v recenzi na aktuální model řady Define R od Fractal Design, která si připravila prvního zástupce zcela nové řady - Define S. Ten má být flexibilní, tichý a umožnit dobré chlazení komponent.reklama
Skříň Fractal Design Define S by tedy měla být alternativou pro dobře známou řadu R, která je momentálně dostupná v nejnovější verzi Define R5. Nová Define S má využívat řadu prvků, které známe z ostatních skříní Define, přičemž byl vylepšen především její interiér. Ten už vůbec neobsahuje pozice pro optické mechaniky, čili 5,25" šachty a namísto toho chce zajistit možnost přímého toku vzduchu od předního panelu, jemuž nebude nic stát v cestě. To se bude zvláště hodit v případě, že se rozhodneme využít vodní chlazení, pro jehož radiátory tu bude místa dost a dost.

Skříň se na první pohled moc neliší od modelů Define R. Má také přední panel, ale ten už asi nebude zapotřebí otevírat, když pod ním stejně nemáme mechanikové pozice, takže nepůjde o dvířka. Díky tomu by mohla být tato skříň o něco levnější než Define R5. Na výběr přitom bude mezi dvěma verzemi, a to s a bez bočního plexi.

Z pohledu do interiéru skříně můžeme vidět, že tu nemáme dokonce ani diskové šachty, takže ve skříni je jeden velký prostor. Kam ale budeme instalovat pevné disky a SSD? Co se týče SSD, pak dvě pozice jsou stejně jako u Define R5 na opačné straně traye základní desky. A pak není těžké uhodnout, že pevné disky můžeme instalovat do přední části, ale ve vertikální poloze. Připraveny jsou tři pozice, které pojmou vedle 3,5" disků také 2,5" SSD.

Define S dále obsahuje stejně jako R materiál pro odhlučnění, který bychom měli najít přinejmenším na bočnicích a předním panelu. I zde pak jsou kryté ventilátorové pozice ModuVent a ventilátory řady Dynamic Series. Ty jsou zde dva o velikosti 140 mm, tedy vepředu a vzadu. Do vrchní části můžeme také namontovat až 420mm radiátor a dopředu 360mm. Na ventilátorových pozicích pro nasávání vzduchu nechybí prachové filtry.

Co se týče grafických karet, zde se skutečně nemusíme bát o to, že by se do skříně nevešly a pro procesorový chladič je tu také místa více než dost. Velké základní desky nad formát ATX sem ale nenainstalujeme. Místo by tu tedy bylo, ale nepůjde to kvůli profilu traye. Define S má být již zakrátko v prodeji s cenou 99 euro, čili něco málo přes 2700 Kč. Otázka je, zda prodejci nepůjdou ještě pod tuto doporučenou cenu, a pak by Define S mohla být skutečně výrazně levnější než Define R5.

Zdroj: TZ Fractal Design
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář