www.svethardware.cz
>
>
>

FSP začne vyrábět přenosné domácí baterie

FSP začne vyrábět přenosné domácí baterie
, , aktualita
Společnost FSP Group, která stojí také za dobře známými počítačovými zdroji značky Fortron, si připravila novou řadu přenosných domácích baterií EMERGY. Už dle jejich názvu můžeme určit, že jde i o záložní baterie jako nouzové řešení.reklama
Nová řada FSP EMERGY patří mezi produkty Energy Storage System (ESS), čili zařízení pro ukládání energie. Shodou okolností představila své vůbe první modely také firma Tesla, známý to výrobce elektromobilů. Řada EMERGY obsahuje produkty s označením 3000, které nabízí kapacitu buď 2,6 kWh v článcích Li-ion nebo 1,7 kWh v článcích Lithium Iron Phosphate (LiFePO4). A pak tu jsou EMERGY 1000, respektive je, protože tato řada obsahuje pouze jeden model s kapacitou 900 Wh v článcích Li-ion.
FSP EMERGY


Firma FSP se rozhodla nové baterie stylizovat do podoby cestovních kufříků, což se přímo nabízí, když má jít o přenosné zdroje napájení. Můžeme si je tak snadno vzít s sebou na cesty, ale doma zase mohou posloužit jako záloha pro případ výpadku proudu (ten detekují a automaticky se zapnou) a napájet se v noci při levnějším tarifu nebo ukládat aktuálně přebytečnou energii z obnovitelných zdrojů. Obsahují potřebnou elektroniku pro napojení na solární články.

Co se týče dobíjení ze sítě, pak 900Wh EMERGY 1000 se dokáže za 2,5 hodiny dobít tak, aby vydržel po 4 hodiny napájet 42" LCD televizi. EMERGY 3000 se zase plně dobije za 4,5 hodiny. Rozměry menšího EMERGY 1000 jsou 420 x 230 x 370 mm a větší EMERGY 3000 má rozměry 390 x 220 x 680 mm.
ION MATE


FSP si ale chystá ještě další novinku, a to sérii ION MATE, což je také systém pro ukládání energie do baterií, ale tento je už určený spíše pro firmy, ale není důvod, proč by se neuplatnil také v moderním domě. Má tak vyšší kapacity, a to 5,3 kWh, 7,9 kWh nebo dokonce 10,5 kWh. Tento nejlepší model má tak dostatek energie na to, aby dokázal zásobovat rodinný dům energií po celý den, ale to samozřejmě závisí na mnoha faktorech, však elektrická trouba, vysavač, myčka a pračka dokáží i 10 kWh baterii vycucnout za pár hodin. Také je třeba myslet na to, jaký okamžitý příkon dokáže taková baterie uspokojit, však třeba myčka dokáže nárazově sosat i přes 2 kW energie.

EMERGY 3000 a 1000 budou k vidění letos na Computexu, stejně jako ION MATE. Dostupnost ION MATE na trhu můžeme očekávat v posledním kvartálu tohoto roku. EMERGY 3000 přijde už dříve ve verzi 2,6kWh Lithium Ion (DP2615ADN/EZN) přijde na 3300 USD, 1,7kWh model (DP1715JDF) bude stát zřejmě kvůli bateriím Lithium Iron Phosphate dokonce 4500 USD a EMERGY 1000 s kapacitou 900 Wh (PP0915ADN/EZN) přijde na 2100 USD. Mezi volitelné příslušenství patří přenosné 50W solární panely s rozměry 40 x 108 cm, které budou prodávané v sadě po třech za 630 dolarů.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek