www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gates dle svých slov nechce stranit FBI

Gates dle svých slov nechce stranit FBI
, , aktualita
Bill Gates se nechal slyšet, že je zklamaný tím, jak média interpretovala jeho vyjádření ke sporu mezi FBI a firmou Apple, po níž se žádá odblokování iPhonu 5C, který patřil střelci ze San Bernardina. Co nám tedy Gates chtěl sdělit?reklama
Gates tedy uvedl, že média interpretovala jeho vyjádření neštastně a nepřesně, tedy tak, že se ve sporu mezi FBI a firmou Apple postavil jednoznačně na stranu úřadů. To ostatně někteří příznivci firmy Apple hodnotili tak, že když jimi neoblíbený zakladatel Microsoftu straní FBI, pak Apple dělá správnou věc. Jenomže Gates upozornil na to, že v interview pro Bloomberg TV, které se stalo základem pro šířenou zprávu, nevyjadřuje jednoznačnou podporu ani jedné straně. Ve skutečnosti je spíše namíchnutý, že novináři zcela ignorovali to, co v interview řekl ve prospěch Applu a zdůraznili jen argumenty mluvící pro FBI.

Jaký je tedy postoj Billa Gatese ohledně tohoto sporu? Jde především o to, že odmítl uznat argument firmy Apple. Ta tvrdí, že jedinou cestou, jak vyhovět požadavku FBI, je vytvoření tzv. back-dooru, čili zadních vrátek v zabezpečení telefonu. Apple také říká, že jednou vytvořená zadní vrátka budou moci být využita i v jiných případech, což by tedy ohrozilo bezpečnost dat uživatelů iPhonů. To Bill Gates odmítá a tvrdí, že Apple by mohl snadno získat data z onoho iPhonu 5C, ale zatím jen zdržuje a čeká na to, zda přijde nebo nepřijde soudní příkaz.

Gates konkrétně řekl, že "Apple má přístup k žádaným informacím. Oni pouze odmítají je úřadům zpřístupnit a soud jim pak řekne, zda tak mají učinit, nebo ne. Na toto případné zpřístupnění bychom neměli nahlížet jako na něco zvláštního." A pokud takový příkaz přijde, je to dle Gatese ve stejné rovině, jako když si soud vyžádá informace třeba z banky nebo telefonní společnosti.

Čili Bill Gates nechtěl řešit to, zda by Apple měl nebo neměl hned spolupracovat s FBI a nechce se stavět ani na jednu stranu. Pouze komentoval jisté aspekty tohoto sporu a nyní je nespokojen s tím, jaké titulky se objevují na zpravodajských serverech. Vyzval také k diskusi nad tím, jaké možnosti by úřady měly mít při boji proti terorismu.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek