GeForce GTX 1060 a nezávislé testy v Ashes of the Singularity

GeForce GTX 1060 a nezávislé testy v Ashes of the Singularity
, , aktualita
Včera jsme se podívali na to, s jakými benchmarky své nové GeForce GTX 1060 přišla samotná NVIDIA. Ta ji srovnává jak s její předchůdkyním, tak s konkurenčním Radeonem RX 480. Co na to ale nezávislé testy?reklama
Firemní benchmarky GeForce GTX 1060 jsou součástí průvodce pro recenzenty, což je naprosto běžná praxe. Nikdo je tak nemůže nekriticky přijmout za směrodatné a vždy je lepší se přesvědčit díky výsledkům nezávislých testů, a to nejlépe rovnou několika. NVIDIA nám předložila konkrétně toto:

Ze srovnání vyplývá, že ve hře Ashes of the Singularity je GeForce GTX 1060 o 4 až 5 procent rychlejší než Radeon RX 480. Nyní se můžeme podívat na jiné výsledky testů v rozlišeních 1080p, 1440p a Ultra HD, ale ne na nastavení Crazy, ale na Extreme. Tato hra byla přitom vždy pro grafické karty NVIDIA problematická a ukazovala právě Radeony v dobrém světle, což se obecně přisuzuje asynchronním shaderům. NVIDIA nyní staví novou GeForce GTX 1060 právě proti Radeonu RX 480, jak ukázala i v odkazovaném průvodci pro recenzenty, kde ale rozdíl právě v Ashes of the Singularity není tak velký jako v řadě jiných titulů.

Co tedy přinesly výsledky zveřejněné serverem VideoCardz? Když začneme s rozlišením 1080p, pak GTX 1060 získala na API DirectX 12 průměrných 44,4 FPS, zatímco Radeon naprosto srovnatelných 45 FPS. V rozlišení 1440p to bylo 39 FPS na straně GeForce a 40 FPS v případě Radeonu a v Ultra HD pak 30,3 FPS vs. 31 FPS. To jsou všechno výsledky, které staví obě karty na stejnou úroveň (jednotlivé FPS řešit nebudeme). Počkejme si tedy na další benchmarky, které ukáží, jak je to s NVIDIÍ udávaným rozdílem až 30 procent ve prospěch GeForce. Zatím se můžeme podívat na příslib toho, že bude možné čip GP106 na GeForce GTX 1060 vyhnat až na frekvenci přes 2 GHz.

Screenshoty s výsledky testů můžete vidět v odkazovaném zdroji aktuality.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek