www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 750 Ti "Maxwell": první karta i benchmarky

GeForce GTX 750 Ti "Maxwell": první karta i benchmarky
, , aktualita
Před několika dny se objevila zpráva, že první grafickou kartou NVIDIA s architekturou Maxwell se má stát GeForce GTX 750 Ti, kterou můžeme čekat již v únoru. Nyní se objevily i další informace, které mluví již o první konkrétní kartě, ale také o výkonu.reklama
Dočkat se máme přesně 18. února, kdy má NVIDIA svou GeForce GTX 750 Ti oficiálně představit. Již nyní se ale v seznamu jistého maďarského prodejce objevil model Asus GTX750TI-OC-2GD5, a to s cenou v přepočtu pod 4600 Kč. Taková cena je vzhledem k umístění karty mezi modely GTX 660 a GTX 760 poněkud vysoká, ovšem jednak z toho zatím nelze vyvozovat konečné závěry a také je z označení karty zřejmé, že jde o přetaktovaný model. Ten bude také očividně vybaven 2 GB paměti GDDR5.

Krom toho se také již objevily předběžné výsledky týkající se výkonu ve hrách, ovšem z popisu architektury Maxwell vyplývá spíše to, že se NVIDIA zaměřila spíše na výkon v disciplíně GPGPU. Možná i proto jsou prvotní výsledky nové GeForce GTX 750 Ti srovnávané s GTX 660 nelichotivé.

Ve všech proveených testech je totiž slabší, a to často velmi výrazně. Nicméně i v případě, že autor testů opravdu použil nový Maxwell, je zřejmé, že musel použít také časnou verzi ovladačů. Za měsíc už můžeme získat zcela jiný obrázek o výkonu nových karet NVIDIA.

Nakonec je třeba zmínit také fakt, že GeForce GTX 750 Ti bude vyráběná ještě 28nm procesem, zatímco chystané velké a výkonné čipy generace Maxwell už budou vyráběny 20nm procesem, jehož produkci odstartovala firma TSMC právě v tomto měsíci.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře