www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 960 má dorazit za tři týdny

GeForce GTX 960 má dorazit za tři týdny
, , aktualita
Přesněji tedy za tři týdny a tři dny k tomu, čili 22. ledna. V té době se budeme moci podívat i na novou verzi Windows 10 a vzpomínat budeme na průběh veletrhu CES a doufejme tedy, že své novinky chystá i firma AMD.reklama
Po příchodu nových karet GeForce GTX 980 a 970 se zdálo, že NVIDIA začne zanedlouho chrlit nové méně výkonné verze karet založených na architektuře Maxwell, ale namísto toho si dává na čas. O kartě GeForce GTX 960 se tak objevují informace již od září, ale zatím nešlo o nic jiného než o spekulace a jasné bylo zatím jen to, že se jí dříve či později dočkáme.

Nyní již zdroje mluví o datu 22. ledna jako o dnu, kdy nová GeForce konečně přijde na trh, čili od příchodu GTX 980 a 970 ji budou dělit plné čtyři měsíce. Důvodem má být to, že nové GPU GM206, na němž bude karta založena, nebylo dosud připraveno a NVIDIA prý ani moc nespěchala vzhledem k tomu, že na trhu bylo stále dost karet GeForce GTX 760 a 770. Výrobci samotných karet ale už jsou na novou GeForce připraveni již dávno, takže můžeme očekávat, že ihned po jejím oficiálním představení začnou na trh chrlit své modely. Ostatně jako obvykle.

Doufejme tedy, že 22. leden je konečný termín, v němž se nová GeForce objeví. O jejích specifikacích se zatím neví nic určitého. Očekávat ale můžeme 128bitové paměťové rozhraní se 2 GB GDDR5 a výrazně nižší spotřebu při porovnání s přímým předchůdcem, přičemž pro posílení napájení by měl stačit jeden 6pinový konektor PCIe.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik