www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 960 se má objevit hned zkraje roku 2015

GeForce GTX 960 se má objevit hned zkraje roku 2015
, , aktualita
Dle serveru SweClockers můžeme očekávat, že další výkonná karta založená na architektuře NVIDIA Maxwell se objeví hned na začátku nového roku, a to konkrétně v průběhu veletrhu CES 2015 v Las Vegas.reklama
O chystané grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 960 přitom servery informovaly již daleko dříve a obecně se mělo za to, že tato karta dorazí na trh ještě do konce tohoto roku. Nyní už je jasné, že tomu tak nebude, a tak se pohledy upřely do období po letošních svátcích. Zprávu o GeForce GTX 960 chystané na CES 2015 přinesl server SweClockers a zmiňuje ji i Videocardz, takže můžeme očekávat, že na tom skutečně něco bude.

Ve zprávě se objevila i informace, že NVIDIA požádala o certifikaci pro desku PG301, což by mělo být PCB pro grafickou kartu s čipem GM206 "Maxwell", a tedy GeForce GTX 960. Označení PG401 totiž dostala deska s GM204 pro karty GeForce GTX 980 a GTX 970, která byla také certifikována jen několik týdnů před tím, než byly tyto karty oficiálně představeny.

Nicméně specifikace chystané karty jsou stále v mlze. Její GPU by mohlo nést deset jednotek SMM (Streaming Multiprocessor) architektury Maxwell s celkovým počtem 1280 CUDA jader. Co se týče paměťového subsystému, očekávat můžeme 128bitovou šířku a 2 GB GDDR5, nebo v lepším případě 192bitovou šířku a 3 GB paměti, což by pak odpovídalo konfiguraci mobilní karty GeForce GTX 970M, tedy samozřejmě bez ohledu na pracovní takty.

V příštích týdnech by se tedy tyto informace měly potvrdit nebo vyvrátit, však do 6. ledna, kdy začne CES 2015, už mnoho času nezbývá. Uvidíme pak případně i to, zda GeForce GTX 960 dle očekávání zapadne do cenového rozmezí 250 až 300 USD.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů