www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX Titan X: bude pekelně drahá?

GeForce GTX Titan X: bude pekelně drahá?
, , aktualita
Už dnes bychom se mohli dočkat vypuštění nové karty NVIDIA GeForce GTX 960, která by měla nabídnout velmi zajímavý poměr ceny a výkonu. Výkonnostním králem firmy NVIDIA se ale má stát GTX Titan X, která může zaujmout i cenou.reklama
Ovšem jiným způsobem, než bychom si přáli, má totiž být velmi drahá. NVIDIA tradičně vysílá na trh svůj grafický hi-end s cenou 999 USD, což u svých procesorů dodržuje také Intel. Za necelou tisícovku dolarů tak vstoupila na trh původní GeForce GTX Titan a po ní i výkonnější Titan Black, ale to pochopitelně neplatí pro dvoučipové karty. GeForce GTX Titan-Z totiž přišla s cenou 3000 USD, ačkoliv nenabídla výkon třech Titanů a vlastně ani dvou.

Cena chystané GeForce GTX Titan X s čipem GM200 však má dosáhnout 1349 USD, čili jde o třetinu vyšší částku než obvykle. Jde přitom o nástupce karet s čipem Kepler GK110, čili karet GTX Titan (Black) a GTX 780 (Ti), takže pokud má přijít za takovou cenu, měla by také nabídnout příslušný výkon navíc.

Její čip má obsahovat celkem 3072 CUDA jader a kolem něj bude posázeno celkem 12 GB paměti GDDR5, čili dvojnásobek karty Titan a Titan Black. A právě to může být hlavním důvodem pro zvýšení ceny nové karty. Co se týče jejího příchodu na trh, pak se mluví o únoru, ale to pouze díky tomu, že v tomto měsíci byly představeny i některé předchozí hi-endové modely NVIDIE. Konkrétně jde o původní Titan z únoru 2013 a o rok později následoval Titan Black.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik