www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová GeForce TITAN "GM200" už se blíží

Nová GeForce TITAN "GM200" už se blíží
, , aktualita
V posledních dnech plnily stránky hardwarových magazínů zprávy o nové GeForce GTX 960, ovšem vedle ní se na trh chystá také zbrusu nový model karty TITAN založený na architektuře Maxwell. Co nám nabídne?reklama
O přicházející kartě NVIDIA GeForce GTX 960 bylo již v podstatě řečeno vše podstatné. Postupně byly odhaleny fotografie této karty od různých výrobců, datum vypuštění na trh, podrobné specifikace i první benchmarky. Zbývá tedy už jen aby ji NVIDIA oficiálně vypustila na trh a objevily se podrobné testy. Zato o GeForce TITAN II či TITAN-X se toho zatím moc nevědělo. Nyní se ale už můžeme podívat na jedny z prvních detailních fotografií.

GeForce GTX TITAN-X už pochopitelně nebude založena na čipu GM104 jako modely GTX 980 a GTX 970, ale na čipu GM200, který tak pravděpodobně bude tím nejlepším, co aktuální generace Maxwell nabídne. Tento 28nm čip má přitom nabídnout celkem 3072 CUDA jader a 96 jednotek ROP. Pro porovnání, GTX 980 má 2048 CUDA jader a 64 ROP, čili bez ohledu na takty a výkon paměťového systému má jen dvoutřetinový výkon nové TITAN.

A právě co se týče paměťové propustnosti, ta by měla být také podstatně vyšší díky 384bitové sběrnici, a to přes 317 GB/s, kdežto GTX 980 a 970 mají pouze 256bitovou s propustností 224 GB/s. Očekávat pak můžeme, že paměti budou u nové TITAN pracovat na 6,6 GHz (efektivně), což je o něco méně než u ostatních moderních GeForce, a její kapacita se zastaví až na 12 GB. S takovým výkonem si uživatelé budou moci troufnout na hraní v rozlišení 4K nebo i 5K při slušných detailech, ovšem TITANy mají smysl především pro provádění výpočtů.

Obrazová rozhraní pak mají být u nové TITAN stejná jako u GeForce GTX 980, ale není zatím jasné, zda ve finální verzi karty bude ještě stále DVI. O vypuštění karty na trh se ví zatím jen to, že se tak má stát v tomto čtvrtletí, ale vzhledem k novým fotografiím a informacím by to už nemělo trvat tak dlouho.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek