www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX Titan X v obrazech, jaké vlastnosti nabídne?

GeForce GTX Titan X v obrazech, jaké vlastnosti nabídne?
, , aktualita
Nejnovější hi-end karta firmy NVIDIA, model GTX Titan X, byla představena minulý týden, ovšem zatím nebyly ohlášeny podrobnosti. Jde však kartu, která má konkurovat nejnovějšímu AMD Radeon R9 390X?reklama
Minulý týden tedy Jen-Hsun Huang, CEO firmy NVIDIA, ukázal novou hi-end kartu GeForce GTX Titan X, ale moc toho o ní neprozradil. Specifikace se tak dozvíme nejspíše 17. března na GPU Technology Conference, ovšem už nyní můžeme říci, že nový Titan nebude bojovat proti Radeonu R9 390X. Od této nové karty firmy AMD se očekává, že přinese až 4096 shaderů a nový typ pamětí HBM s vysokou propustností.

Víme tedy, že GeForce GTX Titan X bude mít ve výbavě 12GB buffer a skládat se bude z celkem 8 miliard tranzistorů, přičemž půjde o architekturu Maxwell. Srovnávat ji tak můžeme především s GeForce GTX 980, ale na základě počtu tranzistorů si nelze udělat žádný obrázek. GTX 980 má 5,2 miliard, takže je zřejmé že TITAN X využije čip GM200. To jsme ale mohli předpokládat a z toho i vyplývá, že Titan X nabídne vyšší počet CUDA jader, nejspíše 3072. Mohl by ale nabídnout vyšší frekvenci Turbo a dle dohadů dokonce až 1390 MHz, zatímco GTX 980 končí na 1216 MHz.

Ty mají navíc pracovat na frekvenci o cca 100 MHz nižší než u GTX 980, která tak zůstane hlavní herní kartou firmy NVIDIA. Titan X by měl zaujmout především svým výpočetním výkonem, a to zvláště při double precision.

Titan X vypadá velmi podobně jako GTX 980, akorát nemá převážně stříbrný chladič, ale černý. Vzadu pak karta nemá žádný hearspreader, který by pomohl k odvodu tepla z paměťových čipů. To je v souladu s předpokladem, že paměti GDDR5 zde budou pracovat na 6 GHz a ne na plných 7 GHz.

Pro napájení karty poslouží také jeden 6pinový a jeden 8pinový konektor PCIe, zatímco GTX 980 má dva šestipinové. Můžeme tak říci, že TDP karty bude pravděpodobně vyšší, a to až 250 W. GTX 980 má však 165 W, takže můžeme myslet na něco mezi tím. Uvidíme tedy asi příští týden v úterý, jaké vlastnosti nový Titan X nabídne.

Zdroj: Techgage
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek