www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Gigabyte a Asus jsou stále největší, trh s deskami se ale propadl

Gigabyte a Asus jsou stále největší, trh s deskami se ale propadl
, , aktualita
Společnost Gigabyte se před několika měsíci pochlubila, že se jí podařilo předhonit Asus a stát se největším světovým výrobcem základních desek. Obě tyto firmy si ale nyní nemohou gratulovat, protože celý jejich trh zaznamenal značný pokles.reklama
Asustek Computer a Gigabyte Technology tak bezpečně zůstali dvěma největšími výrobci základních desek, ale nic jiného jsme ani nemohli očekávat vzhledem k jejich náskoku před nejbližšími pronásledovateli, firmami MSI a ASRock. Asus a Gigabyte mají pro letošní rok stejný cíl, a sice dodat na trh na 20 milionů základních desek. Jeho první půlka už je za námi, a přitom se jim podařilo dodat nějakých osm milionů, což tedy znamená dvacetiprocentní pokles.

Původní cíl tak nyní vypadá jako nedosažitelný, ale nějaké oživení by rozhodně mělo nastat s příchodem procesorů Skylake na trh, pro něž budou určeny desky s čipsety Intel 100 Series. Nejdříve ale přijdou na trh pouze desky se Z170 Express a až později levnější modely, takže start to rozhodně nebude raketový, jako spíše pozvolný rozjezd.

Není také divu, že Gigabyte a Asus spolu nyní svádí velký boj, který mohou ale zaznamenat spíše čínští zákazníci a asi nejvíce pak tratí ostatní výrobci desek, čili MSI, ASRock, Biostar a ECS, která už se dokonce stáhla z trhu se značkovými deskami. Společnostem ASRock a MSI se v prvním letošním pololetí podařilo prodat po dvou milionech desek, což je také hluboko pod očekáváním, čili šesti miliony za celý rok. Tyto společnosti se tak snaží více diverzifikovat své produktové portfolio a MSI je zvláště úspěšné na trhu s herními notebooky a ASRock se zase tlačí na trh s levnými servery a průmyslovými PC.

Celý trh s PC nyní trpí, jak klesají prodeje a ani není divu. Pro procesory Intel Haswell nám stačí i starší desky s čipovými sadami 8-Series (o AMD ani nemluvě), o dvojici procesorů Broadwell asi velký zájem nebude, a tak se čeká na Skylake a jejich dopad na poptávku po nových PC.

Zdroj: KitGuru

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře