Gigabyte a Z170N-Gaming 5 pro malá herní PC

Gigabyte a Z170N-Gaming 5 pro malá herní PC
, , aktualita
Nedávno jsme se podívali na malou a dobře vybavenou základní desku od MSI, která využívá platformu pro procesory Skylake. Nyní přichází na řadu její přímá konkurence od společnosti Gigabyte, takže co nabídne?reklama
Gigabyte Z170N-Gaming 5 je tedy stejně jako MSI Z170I GAMING PRO AC základní deska formátu Mini ITX vybavená socketem Intel LGA 1151 a čipovou sadou Intel Z170 Express, čili je určena pro nové desktopové procesory Skylake. Ty byly doposud k dispozici pouze jako odemčené modely Core i7 6700K a Core i5 6600K, ale již brzy by se měla nabídka rozrůst o další a podstatně levnější modely s TDP 65 a 35 W. Nicméně základní desky s čipsetem Z170 má cenu kupovat především právě s odemčenými procesory, protože pouze na Z170 Intel oficiálně podporuje přetaktování.

Deska Z170N-Gaming 5, která dle svého obalu svému novému majiteli nabídne nejspíše nějaký obsah pro onlinovou hru Heroes of the Storm, je připravena pro vytvoření výkonného počítače. Využít pro to budeme moci slot PCI Express 3.0 x16, jenž byl posílen pomocí kovového obložení, což je u nové generace desek Gigabyte novinka. Dále tu máme dva sloty DIMM pro až 32 GB paměti DDR4 ve dvoukanálovém zapojení a procesor využije pětifázové napájení zásobené 24pinovým ATX a 8pinovým konektorem EPS.

Deska je vybavena celkem šesti porty SATA 6 Gbps, které tvoří také dvojici SATA Express 16 Gb/s, což je na tento formát velice slušná nadílka. Ta je navíc doplněna o jeden 32Gb/s slot M.2 pro výkonná SSD, který tedy na fotografiích neuvidíte, protože je umístěn na opačné straně. Mezi rozhraní patří dual-link DVI a HDMI, pak tu jsou dva USB 3.1 (jeden typ A a jeden typ C), pět USB 3.0 (dva na headeru) a čtyři USB 2.0 pouze na headerech. K síti se připojíme pomocí jednoho gigabitového ethernetového RJ-45 (Killer E2200) nebo pomocí 802.11ac WLAN (až 867 Mb/s) s Bluetooth 4.2. Audio systém má k dispozici kodek s odstupem signálu od šumu 115 dB, osm kanálů a sluchátkový zesilovač a nezapomnělo se ani na záložní BIOS vedle hlavního (Dual-UEFI BIOS).

Cena této desky tak jistě nebude nejnižší a můžeme počítat s více než 150 USD, čili nějakých 4500 až 5000 Kč.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář