Gigabyte Essence: miniskříň s DC zdrojem

Gigabyte Essence: miniskříň s DC zdrojem
, , aktualita
Na letošním Computexu v Taipei společnost Gigabyte mimo jiné ukazovala také prototyp skříně Essence. Jedná se o malinký nakloněný case určený pro desky Mini ITX, jehož specialitkou je vestavěný DC zdroj.reklama
Skříňku Gigabyte Essence jsme si už ukázali v aktualitě, ovšem nyní se na trh dostaly nové obrázky a informace o tomto zajímavém produktu. Využitelný bude pro sestavení malého, levného a tichého PC, které může posloužit jako sekundární počítač v domácnosti, malý multimediální server nebo prostě nevýkonný PC pro ty, kteří nepotřebují velký desktop a ani notebook.

Design této skříně se dle nově zveřejněných fotografií nezměnil. Stále to je převážně plastový produkt s nakloněným podstavcem, v němž se nachází přední porty, a to dva USB a dva audio.

Na skříni je zajímavé také to, že ve svých útrobách má červený plastový rámeček, který poslouží k montáži základní desky, pevného disku či SSD a také DC zdroje. Tento zdroj tak bude součástí skříně Essence a pro jeho napájení má posloužit externí adaptér, který bude dodávat 12 V. Zpráva pak hovoří o 120W adaptéru, ale takový výkon je pro desku s integrovaným CPU a jedním 2,5" zařízením spíše předimenzovaný.

Gigabyte Essence má rozměry 300 x 234 x 74 mm a vyrobena je ze SECC oceli a plastu. Pokud se něco nezměnilo, pak plast by měl u ní převažovat, ovšem u takto malé skříně pro nenáročný hardware je to v podstatě jedno. Dovnitř se vejde deska typu Mini-ITX, ovšem na socketové modely pro výkonná CPU můžeme zapomenout, na ty zde není prostor, stejně jako na rozšiřující karty. Na výběr tak zůstávají desky vybavené integrovaným procesorem s velmi nízkým chladičem, nad nějž se musí vejít ještě SSD či disk.

Skříň se nejdříve dostane na trh v Japonsku za cenu cca 2700 Kč v přepočtu, nicméně na západních trzích má být dle zdroje zprávy k dispozici za cenu v přepočtu cca 2000 Kč. Do toho by se snad měl vejít DC zdroj i nezbytný adaptér.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek