Gigabyte H81M-Gaming 3: na hry velmi levně

Gigabyte H81M-Gaming 3: na hry velmi levně
, , aktualita
Nedávno představila společnost Asus novou základní desku H81-Gamer, která přichází za doporučenou cenu 2190 Kč. Dnes kontruje Gigabyte novou H81M-Gaming 3, od níž můžeme očekávat ještě nižší cenu.reklama
Asus H81-Gamer je totiž zice založena na stejné čipové sadě Intel H81 Express, ale jde o formát ATX, zatímco Gigabyte H81M-Gaming 3 je formátu Micro-ATX, takže by měla být levnější. Možná že se tak s cenou dostane i pod 2000 Kč, ale na to si budeme muset počkat. Však na našem trhu ještě není ani Gigabyte H81M-WW představená v září, z níž nová H81M-Gaming 3 vychází.

Dalo by se říci, že výrobci základních desek v poslední době devalvují hodnotu označení "herní", jak se snaží nabídnout stále levnější modely. Však když se podíváme na rozdíly mezi dnes představenou deskou a modelem H81M-WW, moc jich nenajdeme, tedy alespoň takových, které opravdu stojí za řeč. Gigabyte H81M-Gaming 3 má namísto jednoho slotu PCI druhý PCI Express 2.0 x1 a namísto ethernetového kontroleru od firmy Realtek využívá řešení od Intelu. Audio je stále založeno na kodeku Realtek ALC892 a především tu máme slot PCI Express x16 generace 2.0 a ne 3.0, což tedy platí i pro desku firmy Asus, která toto označení ve své tiskovce raději ani nezmínila.

Dále nám nová deska od Gigabyte nabídne po dvou portech SATA 6 Gbps a SATA 3 Gbps a mezi zadní konektory patří dva PS/2 pro klávesnici a myš, D-Sub, HDMI, po dvou USB 2.0 a 3.0, RJ-45 a tři audio konektory. O ceně a dostupnosti na trhu se zpráva nezmiňuje, ale pokud se o této desce chcete dozvědět více, pak Gigabyte už má připravenou její webovou prezentaci.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů