Gigabyte X99-SOC Champion a 9 rekordů v přetaktování

Gigabyte X99-SOC Champion a 9 rekordů v přetaktování
, , aktualita
Společnost Gigabyte pořádala "tajné shromáždění" sedmi overclockerů, kteří vyzkoušeli, co dokáže základní deska X99-SOC Champion. Ta ještě nebyla oficiálně uvedena na trh a už na ní bylo překonáno 9 rekordů.reklama
Do týmu sedmi overclockerů, kteří mučili desku Gigabyte X99-SOC Champion, patřili HiCookie, Sofos1990, Dinos22, Vivi, SteponZ, SniperOZ a YoungPRO. "Secret OC Session" se pak konala přímo na domovské půdě firmy Gigabyte, čili v Taipei a trvala sedm dní.

Krom devíti rekordů se povedlo také stanovit nový rekord v Reference Clock Worldwide Overall Ranking, a to s hodnotou 182,49 MHz, přičemž čtyř dalších rekordů se podařilo dosáhnout také na desce Z97X-SOC Force.

Gigabyte svou novou X99-SOC Champion představí za pár týdnů na CES 2015 a už dle jejího označení můžeme určit, že jde o desku se socketem LGA 2011-v3, která je určena pro nejvýkonnější desktopové procesory od Intelu, Core i7 Extreme Edition, a také paměti DDR4. Na CES budou také tři ze zmíněných overclockerů, kteří se pokusí o překonání dalších rekordů přímo před účastníky konference, jak je ostatně zvykem. Při té příležitosti budou zveřejněny i podrobné specifikace této nové desky.

Co se týče samotných rekordů, pak ty najdete v odkaze na zdroj aktuality. Stručně jde o testy 3DMark11, 3DMark Vantage, 3DMark Fire Strike (Ultra) / Cloud Gate / Ice Storm, Catzilla, XTU, SuperPI a dalších.

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře