Gigabyte Z170X-UD5 TH: speciál s Thunderbolt 3

Gigabyte Z170X-UD5 TH: speciál s Thunderbolt 3
, , aktualita
Gigabyte se na rozdíl od jiných výrobců desek rozhodl, že začne více prosazovat rozhraní Thunderbolt 3. To u své nejnovější desky Gigabyte Z170X-UD5 TH nabídne na dvou konektorech USB typu C.reklama
Vedle nové základní desky Z170X-UD5 TH má Gigabyte v nabídce ještě model Z170X-Gaming G1, jenž také disponuje rozhraním Thunderbolt 3. Jenomže to je základní deska s cenou kolem 15.000 Kč, kterou si jen tak někdo nepořídí, zatímco Z170X-UD5 TH by měl být levnější model. Očekávat můžeme, že bude také vybaven kontrolerem Intel Alpine Ridge, jenž zde na dvou zadních USB typu C nabídne rozhraní Thunderbolt 3.

Thunderbolt 3 dokáže přes jeden port protlačit až 40 Gb/s a podporuje i protokoly PCI Express, DisplayPort 1.2 a USB 3.1. Půjde tedy o dobře "vybavené" konektory USB typu C, jichž může existovat až 9 druhů.

Napojená zařízení navíc mohou být řetězena a s pomocí dvou portů jich tak můžeme najednou připojit až 12 (v případě této desky), a to včetně monitoru s rozlišením 4K, však na to propustnost 40 Gb/s s přehledem stačí. Výhodou USB typu C je také možnost posílit napájení, a to až na 100 W, ovšem u portů přímo na základní desce to je zpravidla méně. U desky Gigabyte Z170X-UD5 TH to je 36 W díky Power Delivery 2.0.

Vedle Thunderboltu má nová deska v nabíce čipset Intel Z170, čtyři sloty DIMM pro DDR4 s podporou XMP, Gb LAN od Intelu, dále tři sloty PCI Express x16 (PCIEX16, PCIEX8 a PCIEX4 s podporou 3-Way SLI a CrossFire), jeden slot M.2 a tři SATA Express, osm klasických USB 3.0 plus pět USB 2.0, HDMI a 7.1kanálové audio s kodekem Realtek ALC1150 a optickým S/PDIF. Gigabyte také nezapomněl na záložní BIOS AMI UEFI a aplikace s podporou Windows 7 32/64-bit a Windows 8.1/10 64-bit.

Na zadním panelu máme krom dvou USB C také po čtyřech USB 2.0 a 3.0, kombinovaný RJ-45 pro klávesnici, či myš, HDMI a RJ-45 plus audio konektory. A že jde o desku s řady Ultra Durable (jako snad všechny aktuální desky Gigabyte), očekávat můžeme kvalitní kondenzátory, měď v PCB, pozlacené kontakty v procesorovém socketu a jako novinku také posílené sloty PCI Express x16 obložené plechem a lépe ukotvené. O dostupnosti a ceně zatím Gigabyte nemluví, ale můžeme se už podívat na webovou prezentaci desky (viz zdroj).

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře