www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google Cardboard: sestavte si VR headset

Google Cardboard: sestavte si VR headset
, , aktualita
Pokud vám přijde 350 dolarů za VR headset Oculus Rift příliš a nechcete čekat na levný Virzzmo, je tu ještě třetí možnost - skládací papírový VR headset Cardboard od firmy Google. Musíte si jej ale vyrobit sami.reklama
Na konferenci Google I/O se obvykle rozdává hardware, pro což je velmi oblíbená a letos měli účastníci na výběr mezi chytrými hodinkami LG G Watch a Samsung's Galaxy Gear Live, ovšem pak tu byl také Cardboard. Jde o velmi jednoduchý skládací VR headset vyrobený převážně z papíru a vtip je v tom, že jako zobrazovací zařízení využívá váš mobilní telefon. Pracuje tedy na stejném principu jako polský Virzzmo a je zřejmé, že se Google inspiroval v projektu OpenDive či podobném.

Jak ukazuje následující animace, sestavení papírového headsetu není příliš těžké, ovšem musí se do něj vložit také čočky a celá sestava drží pohromadě také díky magnetům a kouskům suchého zipu. Celek samozřejmě není dokonalý. Je jasné, že si headset nesedne přesně na váš obličej, takže bude dovnitř prosvítat okolní světlo, i když to se dá snadno vyřešit pomocí lepidla a nějakého měkkého materiálu a velký problém nebude zbastlit nějaké popruhy, díky nimž bude headset sám držet na hlavě.

Od firmy Google tak jde spíše jen o legrácku, která však může pomoci přiblížit svět virtuální reality mnoha uživatelům, aniž by ti museli vynaložit tisíce korun na koupi celého headsetu nebo jeli někam, kde si jej mohou vyzkoušet. Google nabízí také pár aplikací, které jsou jeho Cardboardu přizpůsobeny. Jde o Google Earth, Street View, který se přímo nabízí a pak také kreslený svět v aplikaci Windy Day. Pak tu je také jednoduchá aplikace Exhibit, která zobrazuje 3D renderované obrázky různých objektů.

Pokud si chcete sestavit vlastní papírový headset, pak si musíte na něj obstarat vlastní materiál. K dispozici jsou však příslušné šablonyna této stránce se dozvíte, co dalšího potřebujete. Jde především o čočky se 40mm ohniskovou vzdáleností, které budou asi nejdražší součástí a může být problém je sehnat. Pak už potřebujete pouze lepenku, silné magnety, gumičku, kousek suchého zipu a nejlépe také nalepovací NFC tag. Celkově byste se měli vejít do ceny cca 10 euro, přičemž nejdražší budou právě čočky s cenou kolem 7 euro.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek