Google Chrome 64bit: finální verze ke stažení, je rychlejší

Google Chrome 64bit: finální verze ke stažení, je rychlejší
, , aktualita
64bitová verze oblíbeného prohlížeče Google Chrome je finální. To znamená, že je k dispozici ke stažení přímo z oficiálního zdroje. Spolu s ní přichází řada vylepšení, například vykreslování fontů ve Windows.reklama
Spolu s nejnovější verzí internetového prohlížeče Google Chrome, konkrétně verzí 37, přichází i její 64bitová varianta pro operační systém Microsoft Windows, na které Google již nějakou dobu pracoval. V praxi to znamená, že všichni majitelé 64bitové verze Windows mají možnost si tuto verzi stáhnout a nainstalovat.

Díky využití modernějších sad instrukcí a nejnovějších optimalizací je tato 64bitová verze rychlejší, a to zejména v oblasti multimediálního webového obsahu. Google tvrdí, že např. dekódování videa VP9 je rychlejší o 15 %, než je tomu u 32bitové verze prohlížeče.

Další oblastí, u které došlo k vylepšením, je bezpečnost. Je to dáno tím, že 64bitová aplikace má přístup k většímu množství operační paměti. Při náhodném ukládání informací do navíc většího množství paměti je daleko složitější využít jakékoli případné chyby.

V 64bitové verzi došlo také k vylepšení stability celého prohlížeče. Během testování vyšlo najevo, že 64bitová verze padá přibližně 2x méně, než je tomu u 32bitové verze. To je jeden z velmi dobrých argumentů k tomu upgradovat právě na 64bitovou verzi.

V neposlední řadě je tu také novinka v podobě DirectWrite. To znamená, že vykreslování fontů na počítačích s operačním systémem Windows bude probíhat lépe, než tomu bylo doposud. Ve spoustě případů by tedy mělo docházet k lepšímu zarovnávání hran (anti-aliasing) a k eliminaci rozmazaných fontů.

Přestože nejnovější aktualizace prohlížeče proběhne u většiny uživatelů automaticky, bude se jednat stále o 32bitovou verzi. Pokud tedy chcete 64bitovou variantu, je potřeba si ji explicitně stáhnout z webových stránek prohlížeče.

Zdroj: TechSpot
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek