www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google popírá, že by chtěl zrušit Chrome OS

Google popírá, že by chtěl zrušit Chrome OS
, , aktualita
Wall Street Journal minulý týden přinesl informace o tom, že se Google chystá zrušit vývoj systému Chrome OS, který nahradí jednotná verze Androidu. Ta tedy měla pracovat i na noteboocích a desktopech, ovšem dle Googlu je vše jinak.reklama
Wall Street Journal pokládal zrušení Chrome OS za hotovou a rozhodnutou věc, ale samotný Google to nyní popírá a říká, že tento systém bude i dále vyvíjet. Uživatelé Chrome OS by přitom díky úpravě Androidu na systém pro větší počítače mohli získat, a to přinejmenším přístup k mnoha různým aplikacím z Play Store. Google by pak nemusel vyvíjet dva systémy, což by zase bylo výhodně pro něj.

Nyní ale Google říká, že "Chrome OS zůstane", ovšem zpráva WSJ má přeci jen reálný základ v tom, že firma přemýšlí o tom, jak z obou systémů získat to nejlepší, ale to může znamenat řadu věcí. Nicméně to celé znamená i to, že Android a Chrome OS zůstanou samostatně vyvíjené systémy.

Google tedy dále vyvíjí Chrome OS a brzy chce představit novinky jako upravené uživatelské rozhraní založené na Material Design, nový přehrávač multimédií, vyšší výkon a funkce pro lepší zabezpečení. I nadále bude pokračovat pravidelný přísun aktualizací, čili na vývoji systému se rozhodně nepolevuje.

Co se týče hardwaru, pak Google plánuje vypuštění desítek nových modelů Chromebooků, které přijdou na trh v příštím roce.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře