www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google spustil online obchod pro svůj hardware

Google spustil online obchod pro svůj hardware
, , aktualita
Google spustil vlastní online obchod Google Store zaměřený na prodej vlastního hardwaru. Softwarový obr tak zase o trochu rozšiřuje svoje impérium. A určitě není první ani poslední původně softwarovou společností, která své portfolio rozšířila o hardware.reklama
Na společnost, která se prosadila svým vyhledávačem, pestrou nabídkou v oblasti online služeb (Gmail, Google Drive…), oblíbeným prohlížečem Chrome, veleúspěšným operačním systémem Android a řadou dalších softwarových produktů, má Google velmi pestrou nabídku také v oblasti hardwaru. Jsou to Chromebooky, Chromcasty, Android TV, Android Wear, rodina zařízení Nexus a řada dalších produktů.


Google Store


Obchod je dostupný na této adrese a prozatím je určený pro návštěvníky z USA. Přesto je už lokalizován do češtiny a Google slibuje brzké rozšíření služeb tohoto obchodu i do dalších zemí. Po nedávném otevření kamenného obchodu v Londýně (psal o tom kolega), tak firma nabízí další prodejní kanál.

Google svou nabídkou hardwaru následuje třeba příklad Microsoftu, který se dokázal prosadit jako úspěšný výrobce kvalitního hardware. Ať už šlo o klávesnice a myši, herní konzoli Xbox a snímač pohybu Kinect, tablet Surface, nebo o další zařízení. A v souvislosti s uvedením vlajkové lodi Windows 10 přibude nástěnný počítač Surface Hub (označovaný také jako digitální whiteboard) a brýle HoloLens.


Google Store


Taková strategie je ostatně logická a ekonomicky zcela racionální. Pokud má určitá společnost silnou značku spojenou se solidním renomé a velkou uživatelskou základnou, je oblíbenou marketingovou strategií expandovat do příbuzných segmentů trhu a uvádět nové produkty. Takže teď tuto strategii – a domníváme se, že téměř jistě úspěšně – postupně opakuje i Google.

Některá zařízení Googlu se prodávají dobře, u některých (třeba Chromebooky) by Google určitě rád dosáhl vyšších prodejů a online obchod je zkrátka dalším, zatím chybějícím prodejním kanálem. Ne všechny firmy samozřejmě prodávají své produkty ve vlastních obchodech, nicméně Google zdá se usoudil, že jde o správnou cestu, jak prodej svých zařízení povzbudit (a to platí i pro ten kamenný obchod v Londýně).

Mimochodem, kolik zařízení od Googlu používáte vy?

Zdroj: Neowin
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek