www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Google umožní instalaci jiných systémů na PC s Chrome OS

Google umožní instalaci jiných systémů na PC s Chrome OS
, , aktualita
Společnost Google nedávno umožnila, aby bylo možné v okně systému Chrome OS spouštět různé distribuce systému Linux a nyní jde ještě dále. Brzy tak bude možné na PC s Chrome OS bootovat jiné systémy přímo z USB disku.reklama
Možnost spouštět linuxové systémy v okně systému Chrome OS byla oznámena teprve na začátku tohoto roku. Nyní se můžeme těšit na to, že na levných počítačích s Chrome OS, což jsou různé Chromebooky nebo Chromeboxy, budeme moci přímo nabootovat libovolný podporovaný systém, třeba některou verzi Windows. Tuto možnost ohlásil stejně jako v předchozím případě Francis Beaufort na stránkách G+, přičemž zároveń uvedl, že má posloužit především k instalování a testování různých programů na zařízeních pro Chrome OS.
Chromebox od Samsungu


Chromebooky a boxy se tak mohou stát zajímavou alternativou i pro ty uživatele, kteří by s možnostmi systému Chrome OS jinak moc spokojeni nebyli. Instalovat cizí systém na takové PC tedy bylo prý možné i doposud, ovšem vzhledem k uzamčeným možnostem v BIOSu to nebyl úplně snadný úkol. Nyní nám to tedy tým Chromium značně usnadní a konkrétně umožní, abychom mohli pracovat přímo s jinak chráněnými soubory operačního systému a také povolí SSH přístup k zařízení pomocí standardních testovacích klíčů, abychom mohli používat nástroje jako Cross Flash (flashování firmwaru jednoho zařízení na jiné, které má stejný či kompatibilní hardware).

Dále tu je již zmíněná možnost bootovat systém z USB flash disku/HDD/optické mechaniky, což umožní i jeho instalaci na lokální úložiště, a to stejným způsobem, jakým s pomocí USB instalujeme systémy na klasická PC. Nicméně tato možnost je určena pro vývojáře a ne pro široké využití koncovými uživateli, takže není zajištěno, že bude instalace či běh jiných operačních systémů vždy bez problémů. Francis Beaufort ve svém příspěvku následně dodal přesné instrukce, jak umožnit instalaci jiných OS.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře