www.svethardware.cz
>
>
>
>

GTC 2016 je tu, představí NVIDIA Pascaly?

GTC 2016 je tu, představí NVIDIA Pascaly?
, , aktualita
Už dnes budeme moci sledovat živý přenos z projevu výkonného ředitele společnosti NVIDIA. Jen-Hsun Huang vystoupí na GPU Technology Conference 2016 a měl by představit především novou generaci grafických karet Pascal.reklama
O tom, že by se měla představit nová karta NVIDIA GeForce GTX 1080 (Ti) se mluvilo již před řadou dní, kdy se dávaly dohromady střípky informací, jako například údaje ze Zauby. V nich figurovalo jedno číslo (699), jímž bylo označeno také vystoupení šéfa NVIDIE a pak se objevila i fotografie údajných krytů nových karet NVIDIA řady 1000. Od Huanga se tak neočekává nic jiného než představení výkonné karty s čipem generace Pascal a lze předpokládat, že se dotkne také tématu virtuální reality, aktuálního API DirectX 12 i Vulkan a programu GameWorks.

Od 9 hodin pacifického času budeme moci sledovat živý stream, čili u nás by to mělo být dnes v 18 hodin. V minulém roce využila NVIDIA tuto příležitost také k představení architektury Pascal, neboť v tu dobu již měla dávno na trhu grafické karty Maxwell, i když ne úplnou řadu. Dozvěděli jsme se, že Pascaly využijí druhou generaci pamětí HBM (High Bandwidth Memory), rozhraní NV-Link, které bude zajímat především profesionály využívající grafické karty k výpočtům, pak to je Mixed Precision Compute pro provádění výpočtů v FP16, FP32 a FP64 a už se také začalo mluvit o 16nm výrobním procesu firmy TSMC.

Nyní již máme jistotu, že Pascal budou vyráběny 16nm procesem FinFET+ v továrnách TSMC, o NV-Link a Mixed Precision také není důvod pochybovat, ale otázka je využití pamětí HBM2. Od těch samotné AMD, které se na jejich vývoji podílelo, zatím u generace Polaris upustilo a využije je až s čipy Vega chystanými na začátek příštího roku. NVIDII ale nic nebrání tomu, aby využití HBM2 s čipy Pascal potvrdila, ale reálná dostupnost už může být naprosto jiná otázka. Je tedy možné, že nejdříve přijdou na trh herní verze Pascalů pro segment mainstream-performance a hi-end modely s očekávaným čipem GP100 pro tu nejlepší herní grafiku a nástupce TITANů budou k dispozici později. Třeba ale budeme ještě překvapeni.

Jak ukazuje následující program, na GTC 2016 nebude zajímavá pouze přednáška Jen-Hsun Huanga

1. den: Jen-Hsun Huang, CEO a spoluzakladatel NVIDIE, 5. duben, 18:00 až 20:00
2. den: Rob High, IBM Watson CTO, 6. dubna, 20:00 až 21:00
3. den: Gill Pratt, Toyota Research Institute CEO, 7. dubna, 20:00 až 21:00

Na GTC se bude také probírat role grafických čipů v různých průmyslových odvětvích a půjde o virtuální realitu, umělou inteligenci a autonomní vozidla. Konference se zúčastní stovky řečníků s více než 500 přednáškami ze společností Alibaba, Audi, Baidu, Boeing, Facebook, Google, Microsoft, Oracle, Pixar, Raytheon, Samsung, Siemens, SpaceX, Twitter a dalších.

Zdroj: GTC 2016
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek