www.svethardware.cz
>
>

Hackeři získali data 80 milionů klientů americké pojišťovny Anthem

Hackeři získali data 80 milionů klientů americké pojišťovny Anthem
, , aktualita
V dnešní době data opravdu nejsou v bezpečí a máme zde další velký hackerský útok. Tentokrát byla cílem druhá největší zdravotní pojišťovna v USA, společnost Anthem. Hackeři získali data 80 milionů pojištěnců.reklama
Hackerské útoky jsou velmi časté a v poslední době známe mnoho obrovských úniků. Nedávno to bylo např. Sony, útokům se nevyhnuly ani další velké společnosti jako např. Adobe koncem roku 2013. Nyní se stala cílem druhá největší zdravotní pojišťovna v USA, společnost Anthem. Útočníci získali jména, data narození, rodná čísla a čísla sociálního pojištění, adresu bydliště, e-maily, informace o zaměstnání včetně výše příjmů. Celkem byly takto získány údaje zhruba 80 milionů lidí, ať už současných nebo bývalých klientů pojišťovny.


Anthem logo


Podle společnosti Anthem hackeři nezískali čísla kreditních karet a nedostali se ani ke zdravotnickým informacím pacientů. Nyní probíhá vyšetřování celé záležitosti, do čehož se pustila i FBI. Pojišťovna nyní bude kontaktovat své zákazníky (současné i minulé) a zdarma jim nabídne služby snižující riziko zneužití dat, tedy tzn. "credit monitoring" služby zahrnující sledování vzniku půjček, zneužití kreditních karet a jiných záležitostí, které by mohly mít souvislost se zneužitím dat např. pro odcizení identity.

Zdroj: Anthem
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek