www.svethardware.cz
>
>
>

Hannspree nabídne "nejmenší počítač na trhu"

Hannspree nabídne "nejmenší počítač na trhu"
, , aktualita
Společnost Hanspree chce vyvolat zájem zákazníků tím, že svůj HannsG Hannspree Micro-PC označila za nejmenší počítač na trhu. Jedná se tedy ve skutečnosti o další model minipočítačů ve tvaru flash disku, nebo jde skutečně o něco pozoruhodného?reklama
HannsG Hannspree Micro-PC je tedy podobný produkt jako Intel Compute Stick a podobné produkty, jež můžeme už delší dobu najít především na čínských prodejních portálech typu DealExtreme. Hanspree využilo hardware založený na procesoru x86, takže je zřejmé, že bdeme moci využít i klasické systémy Windows.

Pod plastovým pouzdrem se skrývá 1,83GHz procesor Intel Atom Z3735F, což je čtyřjádrový zástupce tabletové generace Bay Trail-T představený v květnu minulého roku, který je vybaven základní HD Graphics na frekvenci 311 až 646 Mhz. K dispozici má 2 GB operační paměti a 32 GB na paměťové kartě, přičemž z její kapacity zbyde 25 GB, které budeme moci využít. Počítá se totiž se systémem Windows 8.1, a to s největší pravděpodobností v levné verzi s Bing. Využít ale budeme moci také slot pro karty micro SD s kapacitou až 64 GB, ovšem ten prý dokáže pracovat i se 128GB kartami.

Z fotografií je vidět, že jedna strana počítače nese rozhraní USB v plné velikosti, pak micro verzi určenou i pro napájení a pak tu je také u konektoru HDMI vypínač. A jak je to tedy s onou velikostí? Specifikace udávají rozměry 111 x 38 x 9,8 mm, takže Hanspree Micro-PC zaujme především svým štíhlým profilem, přičemž hmotnost je pouze 38 gramů.

Cena byla stanovena na 170 liber, čili cca 6200 Kč, což není zrovna málo. Však podobné PC se dá pořídit třeba už za 4000 Kč a samotný Intel chce svůj Micro Stick vybavený stejným procesorem a pamětí (RAM i Flash) s Windows 8.1 s Bing prodávat za 149 dolarů, čili v přepočtu za 3600 Kč. Na trh má přijít někdy v březnu.

Navíc to dle obrázků vypadá, že Hanspree jen přeprodává produkt Quanta NH1 pod svou značkou. Nicméně ten jsme si stejně na našich stránkách ještě nepředstavili, takže tímto aspoň trefíme dvě mouchy jednou ranou.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář