www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Hardware pro Nintendo NX prý vyrobí NVIDIA

Hardware pro Nintendo NX prý vyrobí NVIDIA
, , aktualita
Pokud bychom si měli tipnout, která firma bude vyrábět hlavní hardwarovou výbavu pro chystanou konzoli Nintendo NX, byla by to společnost AMD. Nicméně dle nejnovějších informací to bude právě její rival - NVIDIA.reklama
Ostatně o hardwaru firmy AMD se ve spojení s Nintendo NX už mluvilo, ale nyní je vše jinak. NVIDIA tak má možnost ukázat, jaký konzolový hardware umí vyrobit, přičemž ten bude soupeřit s čipy AMD v konzolích Xbox One, PlayStation 4 a případně v jejich modernějších a výkonnějších podobách, až přijdou na trh. Dle dřívějšího vyjádření Nintenda s cílem pro hraní v rozlišení 900p při 60 FPS to ale vypadá, že Nintendo NX nové konzole Microsoftu a Sony svým výkonem nepřekoná. Nyní už ale máme i další podklady, na jejichž základě to můžeme stavět.

Informace o tom, že si Nintendo vybralo pro konzoli NX NVIDII, přinesl server Eurogamer. Dle něj bude využita speciální verze čipu Tegra a dále budou využívány 32GB cartridge pro distribuci samotných her. 32 GB je dost, ale moderní hry často zabírají výrazně více.

Nintendo NX nemá být zpětně kompatibilní s konzolemi Wii a Wii U, protože na něm poběží jiný operační systém přímo od Nintenda. Nepočítá se také s tím, že by Nintendo NX bylo schopno emulovat jiné konzole. Jeho základem se prý stane NVIDIA Tegra X1 vybavená čtyřmi jádry Cortex-A57 na taktu 1,9 GHz a pro srovnání, Wii U je vybavena tříjádrovým PowerPC na 1,25 GHz.

Zatím není jasné, jaké další specifikace má chystaná Tegra nabídnout, však konzole Nintendo NX má dorazit až v příštím roce, a tak nelze vůbec tvrdit, že půjde o 20nm čip Tegra X1, jak jej známe. Může jít třeba o 16nm nebo 14nm speciál, který bude obsahovat grafické jádro vycházející s aktuální generace NVIDIA Pascal. Uvidíme, co z tohoto malého zmatku nakonec vznikne a snad se dozvíme i to, proč se NVIDIA nakonec odhodlala k výrobě konzolového hardwaru, když dle jejích slov jde o nezajímavý trh se zanedbatelnými maržemi.

Zdroj: Eurogamer
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře