HGST uvádí nový 10TB Ultrastar

HGST uvádí nový 10TB Ultrastar
, , aktualita
Společnost HGST, která tedy nyní patří pod Western Digital, si připravila nový 10TB pevný disk s desktopovými proporcemi. Ten své kapacity dosahuje s přispěním technologie HelioSeal využívající výhod helia.reklama
Již v polovině tohoto roku se objevil nový HGST Ultrastar Archive Ha10, což byl vůbec první 10TB disk na světě. Určen byl pro podniky a jejich systémy pro ukládání velkého množství dat, přičemž dnes přichází na trh řadový Ultrastar He10, který by logicky měl být v podstatě stejný, alespoň co se týče hlavních technologií. Ale není tomu tak.

Máme tu tedy HelioSeal, čili využití řídkého helia, jímž je naplněn vnitřek disku, a uvnitř disku díky tomu dochází k nižšímu tření. Výrobce tak mohl dovnitř nacpat o jednu plotnu více, než je obvyklé, díky čemuž i vzrostla kapacita. Starší Ultrastar Archive ale využil technologii zápisu SMR (Shingled Magnetic Recording) založenou na částečně se překrývajících stopách, ale nový Ultrastar He10 dle zdroje aktuality SMR využít nemusel. To by mělo logicky znamenat, že výrobce se vrátil ke klasické technologii kolmého zápisu (PMR) a zvýšení jeho hustoty docílil jiným způsobem.

HGST nyní rozesílá vzorky Ultrastar He10 svým partnerům a na trh jej chce dostat někdy v příštím roce, a to i v rámci svých systému Active Archive. Spolehlivost těchto disků firma již ohodnotila 2,5 miliony hodin MTBF a dává na něj pětiletou záruku, takže si je svou technologií celkem jistá.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik