Hlídací robot srazil a zranil 16měsíční dítě

Hlídací robot srazil a zranil 16měsíční dítě
, , aktualita
Bezchybnost robotů je stále jenom snem. Bezpečnostní přibližně 135kg vážící hlídací robot v nákupním středisku v Silicon Valley nedávno srazil malé 16měsíční dítě. Nehodu však nezaregistroval, pokračoval a dítěti dále poranil nohu.reklama
Roboti zdaleka nejsou bezchybné stroje a v jejich kódu se vždycky najde nějaká ta chybička. Případně na vykonávání jejich práce nemusí stačit senzory, které mohou za určitých podmínek selhat podobně, jak se to patrně nedávno stalo Tesle, kde si auto nevšimlo návěsu a způsobilo tragickou nehodu. Nehoda se stala také v nákupním centrum v Silicon Valley, kde se používají hlídací roboti Knightscope K5. Ty hlídají pohyb okolo, hladinu zvuku a mají za úkol detekovat podezřelou aktivitu.


Knightscope K5


Tentokrát se ale o poprask postaral robot sám. Malý 16měsíční chlapec šel se svými rodiči po obchodním centru s mírným náskokem před nimi, když najednou do něj najel výše zmíněný robot. Senzory si jej patrně kvůli jeho malé výšce nevšimly. Dítě bylo sraženo na zem, nicméně robot patrně nezaregistroval ani náraz a se svými zhruba 135 kilogramy pokračoval dále na chlapce. Tomu zranil nohu, naštěstí bez zlomenin a odnesl to jen pohmožděninami a oděrkami.

Podle zástupců společnosti se chlapec dostal před robota sám, přičemž ten se mu měl snažit uhnout. To ale nevysvětluje, proč po nárazu pokračoval dále. Roboti byli staženi z provozu, dokud se incident nevyšetří. Doposud najezdili 25 tisíc mil (zhruba 40 tisíc km) bez nehody rychlostí 1 mph (1,6 km/h). Firma Knightscope pak jako omluvu nabídla rodině prohlídku jejich provozů.

Zdroj: techtimes.com, cnn.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře