www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP a SanDisk sází na paměti SCM, konkurenty Intel 3D XPoint

HP a SanDisk sází na paměti SCM, konkurenty Intel 3D XPoint
, , aktualita
Nedávno Intel ve spolupráci s Micronem představil nové nadějné paměti nazývané XPoint, které slibují mnohem vyšší výkon a výdrž v porovnání s dnešními NAND Flash. Ty nyní dostaly konkurenci ze strany HP a SanDisk.reklama
Společnosti Hewlett-Packard a SanDisk tedy nyní oznámily, že budou společně vyvíjet paměti typu SCM, což je zkratka pro Storage Class Memory. HP k tomu využije svou technologii memristorů a SanDisk zase přihodí své NV paměti ReRAM a výsledkem by měly být paměti určené pro ukládání dat. Ty přitom mají být 1000x rychlejší a s 1000x vyšší výdrží v porovnání s dnešními NAND Flash, což je mimochodem to samé, co slibují i paměti XPoint od Intelu a Micronu.

Firmy HP a SanDisk oznámily své partnerství teprve včera, ale hned mluví o tom, že jejich paměti mají přinést do počítačového průmyslu revoluci. Nové paměti se uplatní především v serverech, kde budou dle předpokladů nasazeny v desítkách terabajtů na serverový uzel. Půjde především o databázové servery, počítače pro analýzu dat v reálném čase, čili SCM mají být prostě nasazeny všude tam, kde je zapotřebí vysokého výkonu.

Nikde není řečeno, že by se SCM nemohly objevit také v počítačích pro běžné spotřebitele, ale ty zcela jistě nebudou mít přednost. Můžeme také očekávat, že výkon pamětí SCM se bude pohybovat mezi DRAM a NAND, což bude platit i pro cenu za gigabajt a uvidíme tedy, kdo bude úspěšnější, zda Intel s Micronem nebo právě HP a SanDisk.

Vedle toho tyto firmy oznámily, že díky spojeným silám bude uspíšen vývoj jistého výzkumného projektu HP, který je označován jako The Machine. Ten má v dlouhodobém měřítku přinést "nový počítačový model", a to i pomocí spojení operační paměti a úložných zařízení v jedno. Je tedy zřejmé, že SCM budou součástí tohoto vývoje.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek