www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HTC Vive VR přijde na trh v dubnu

HTC Vive VR přijde na trh v dubnu
, , aktualita
Společnost HTC spolupracuje s Valve na vývoji svého VR headsetu Vive, který by se dle nejnovějších informací měl dostat na trh nedlouho po nejsledovanějším modelu, Oculus Rift. To ovšem znamená pro Vive zpoždění.reklama
O headsetu Oculus Rift tedy víme, že se chystá na trh někdy v první čtvrtině příštího roku, přičemž to samé donedávna platilo také pro konkurenční HTC Vive VR, který se dočká podpory od společnosti Valve. Nyní se ale objevila informace, že Vive VR přijde o něco později, a to v dubnu, pokud už vše půjde dobře.

HTC stále plánuje dostat předtím na trh celkem 7000 vývojářských verzí tohoto headsetu, aby si je mohla pořídit herní studia a začala pro ně tvořit nebo upravovat své hry. Informovaní lidé přitom věří, že tato legrace bude poměrně drahá, ale to je ostatně jasné už dlouho. Řeší se jednak cena samotných VR headsetů, ale také potřebná hardwarová výbava pro zajištění kvalitního herního zážitku, na což se zaměřuje také dnešní článek Virtuální realita a požadavky na grafické karty.

Valve s HTC tedy věří, že klíčem k úspěchu je těsná spolupráce s herními vývojáři, díky níž mají vzniknout kvalitní tituly, které vyváží vysoké hardwarové nároky a cenu samotného headsetu. Ovšem HTC se nechce zaměřit jen na hry, ale také obecně na zábavu, zdravotnictví, vzdělávání a obchod. Však internetové obchody by s VR brýlemi získaly obrazně i doslova nový rozměr.

Vývojářská verze HTC Vive bude představena hned na začátku příštího roku, a to na CES 2016 a v Seattlu bude probíhat akce, na níž vývojáři představí to, na čem pracují. Po celý první kvartál pak budou probíhat další konference a HTC se také zůčastní Sundance Film Festival, SXSW (The South by Southwest) a GDC (Game Developers Conference), která proběhne v polovině března, a právě během ní by mohly být zveřejněny už veškeré informace o Vive. Samotná společnost HTC chce ještě letos uspořádat událost v Pekingu (17. a 18. prosince), kde proběhne také setkání s vývojáři.

Můžeme se tedy těšit na souboj HTC Vive vs. Oculus Rift, který sice má přijít dříve, ale s jednou nevýhodou. Vive totiž hned bude mít k dispozici příslušné ovladače, zatímco Rift přijde na trh osamocen a ovladače Oculus Touch budou vypuštěny později.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek