Humanoid Chihira Kanae se ještě více podobá člověku

Humanoid Chihira Kanae se ještě více podobá člověku
, , aktualita
Společnost Toshiba představila na veletrhu v Berlíně nejnovější generaci svých humanoidních robotů Chihira. Jedná se opět o robotickou ženu, která vypadá jako skutečný člověk, nyní se lidem však podobá ještě víc.reklama
O humanoidních robotech Chihira jsme se zmínili i dříve, nyní však byla předvedena nová generace. Nový model robotické ženy má plynulejší pohyby, které více připomínají ty lidské a v repertoáru jazyků přibyla i němčina.

Nová generace robotů dostala pojmenování Chihira Kanae, přičemž se jedná o třetí model v sérii humanoidů od Toshiby. První model se jmenoval Chihira Aico a byl představen před rokem na veletrhu CES. Po ní pak přišla Chihira Junko, jež se veřejnosti odhalila na podzim loňského roku a byla k vidění v tokijském nákupním středisku.

Chihira Kanae byla v Japonsku představena už minulý měsíc, nyní se ale poprvé podívala do světa. Podle profesora Noela Sharkeyho z Sheffieldské univerzity je však západní svět vůči robotům, kteří mají takto reálný lidský vzhled, značně skeptický a tato podoba se neujme. To však ukáže budoucnost.

Společnost Toshiba doufá, že její humanoidní roboti prorazí v odvětvích, jako je například zdravotnictví, péče o staré lidi nebo cestovní ruch. Na veletrhu ITB robotická žena odpovídala na verbální otázky účastníků, takže fungovala jako jakási informační tabule.

Jako předchozí modely ovládá Chihira Kanae angličtinu, čínštinu a japonštinu a také znakový jazyk. Vývojáři však zlepšili především hardwarový systém na kontrolu tlaku vzduchu. Pokud je tlak lépe kontrolován, pohyby humanoida jsou plynulejší a bez zbytečných vibrací. Právě díky tomu bude Chihira Kanae schopná vystupovat přirozeněji a jistěji.

Je však zatím ve hvězdách, kdy se dočkáme inteligentních robotů, jež budou normální součástí každodenního života.

Zdroj: BBC
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře