Hyundai vyvíjí vlastní robotické exoskeletony

Hyundai vyvíjí vlastní robotické exoskeletony
, , aktualita
Jihokorejská společnost Hyundai předvádí další a vylepšené modely svých robotických exoskeletonů. Ty nyní umožní lidem unést ještě těžší náklady, protože se spíše než jen o oporu těla jedná o masivní robotický oblek.reklama
Automobilka Hyundai se jako mnohé velké společnosti poohlíží po robotických exoskeletonech, které mohou práci v průmyslu lidem výrazně ulehčit. Tyto robotické obleky, které mají za úkol podpírat člověka a pomáhat mu, vyvíjí například i Panasonic. Panasonic představil exoskeletony, jež mají za úkol pomoci pracovníkům podepřít záda a končetiny například při zvedání a přenášení těžkých předmětů.

Robotické obleky, které vyvíjí Hyundai, však mají být spíš robotem, do kterého se pracovníci budou moct obléct. Nenápadní pomocníci pro oporu těla, jež se budou dát schovat pod oblečení to tedy rozhodně nejsou, exoskeletony spíše budou připomínat oblek pro Iron Mana.

Na rozdíl od robotických exoskeletonů od Panasonicu se Hyundai rozhodl svůj oblek provést masivněji. Při nošení těžkých věcí není nutné, aby pracovník používal své vlastní ruce, ale předmět zvedne pomocí robotických paží s úchopným zařízením na koncích. Z toho vyplývá, že se nejedná jen o oporu, ale spíše tak vznikne robot, kterého může člověk přímo řídit.

Jihokorejská společnost prohlašuje, že díky exoskeletonům budou moct pracovníci unést předměty o váze stovek kilogramů. Na velké vzdálenosti obleky zase umožní vojákům přenášet náklady s hmotností asi 50 kg. Podobné robotické exoskeletony pro vojenské využití vyvíjí i DARPA, jsou však více nenápadné.

Už minulý rok společnost Hyundai představila nižší model těchto robotických exoskeletonů, který dostal jméno H-LEX - nositelný asistent pro chůzi. Ten se však s novým modelem nedá srovnávat, protože jen skutečně pomáhal s chůzí.

Nyní ale kromě mohutných robotů, do kterých se člověk může obléct, společnost Hyundai představila vylepšenou i lehčí verzi, jež si své využití najde u nemocných nebo starých lidí, kteří mají problémy s chůzí. Tato verze podpírá pouze ty hlavní části těla, a to nohy a páteř.

Podle společnosti Hyundai mají robotické obleky zlepšit pohybové schopnosti lidí. Dají se také považovat za nový způsob dopravy, a to například pro vojáky. Robotické obleky mají široké využití také jako pomocné zařízení pro pracovníky či asistenční zařízení pro chůzi nebo jako pomůcky při rehabilitaci.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře