Imagination Creator Ci40: další konkurence pro Arduino

Imagination Creator Ci40: další konkurence pro Arduino
, , aktualita
Na trh přichází nové a nové mikropočítače, které jsou určeny pro výuku i amatérskou tvorbu různých zařízení, jež mohou využít jejich procesor, rozhraní, čidla a další hardware. Nyní se objevil další model, a to Creator Ci40 od Imagination.reklama
Creator Ci40 navazuje na model Ci20, který firma Imagination představila v minulém roce jako svůj vůbec první produkt tohoto typu. Upozornit také můžeme na nedávno představený Intel Genuino 101, který byl připraven právě ve spolupráci s firmou Arduino. Creator Ci40 je zajímavý tím, že nevyužívá procesor s architekturou ARM, ale spoléhá na procesory (či SoC) MIPS a grafické jádro PowerVR.

Imagination Technologies sdělují, že nové SoC je optimalizované především pro zařízení určená pro zapojení do Internetu věcí. Jedná se o čip vyráběný firmou GlobalFoundries pomocí staršího 40nm procesu určeného pro nízkospotřebové čipy. Vybaven je dvěma jádry MIPS interAptiv s hardwarovou podporou současného zpracování dvou vláken. Tato jádra mají k dispozici sdílených 512 kB L2 cache a jde o stejnou architekturu, jaká byla použita i pro EyeQ4, vysoce výkonný čip pro asistenční systémy ADAS moderních automobilů. Součástí SoC je také RPU Ensigma C4500, které zajistí bezdrátovou konektivitu pomocí Wi-Fi 802.11ac (2x2 MIMO) a Bluetooth 4.1 s podporou Smart.

A jak ukazuje diagram dále, máme tu i řadu různých rozhraní jako GPIO, UART (x2), SPI, I2C, USB OTG a I2S. Pro ukládání dat se může využít SD nebo eMMC a nezapomnělo se ani na audio, čili jeden DAC a jeden ADC. Imagination se chystá v příštích týdnech zveřejnit více informací a další technické specifikace, takže na trh se Creator Ci40 ještě nedostal. Dle stránek výrobce (viz zdroj) lze ale očekávat, že se tak stane 10. listopadu.

Zdroj: Imagination Community
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek