www.svethardware.cz
>
>
>

Impression Pi: bezdrátový univerzální VR/AR headset

Impression Pi: bezdrátový univerzální VR/AR headset
, , aktualita
Seznam firem a firmiček, které se začaly zabývat virtuální realitou, se nedále rozšiřuje. Dnes si můžeme připsat projekt Impression Pi, který má být univerzální a bezdrátový a útočit chce i na Oculus Rift nebo headset od HTC.reklama
Impression Pi tedy vstupuje do světa headsetů pro virtuální realitu a jeho tvůrci uvádí, že budou moci v některých ohledech předčit i nabídku firem Oculus VR nebo HTC, které spolupracuje s Valve. Přeci jen jde o poněku odlišný produkt, jak hned poznáte.

Základem nového headsetu s rozměry 95 x 175 x 90 mm (bez popruhů) je malá deska, která dostala označení The Core. Na ní jsou nejen dvě čočky, ale také integrované CPU s GPU, IR tracker a také IMU senzor pro detekci pohybu. Impression Pi by tak měl fungovat jako klasický headset virtuální reality, ale i pro AR (Augmented Reality), čili rozšířenou realitu, na níž dnes pracuje především Google a Microsoft. Headset tak má být schopen vkládat počítačem generovanou grafiku do reálného prostředí, sledovat a intepretovat uživatelova gesta a jeho pohyb.

Tvůrci ale ještě neuvedli, jak má jejich systém fungovat a jaké jsou technické podrobnosti. Z toho, co je známo, můžeme vytušit, že headset bude sledovat okolní svět kamerami a do zachyceného obrazu vkládat počítačovou grafiku. Ovšem neobsahuje vlastní displej a namísto toho bude kompatibilní s mobilními telefony, které zajistí zobrazovací funkci. Stejný systém využívá Gear VR od Samsungu a díky tomu má být celý systém bezdrátový, díky čemuž získáme svobodu pohybu.

Obrázek ukazuje, že mezi kompatibilní telefony budou patřit moderní iPhone 6, ovšem počítá se i s dalšími modely:
 • Motorola Moto X (2014)
 • Google Nexus 5
 • Google Nexus 6
 • Samsung Galaxy Note 4
 • Apple iPhone 6
 • Apple iPhone 6 Plus
 • HTC Desire Eye
 • HTC One 2
 • Sony Xperia Z3
 • Xiaomi M4
 • LG G3
 • OnePlus One

Tento seznam ale prý zdaleka není konečný a navíc si budeme moci pořídit tzv. Master verzi Impression Pi. Ta bude mít integrovanou další desku s vlastním displejem a hardwarem pro OS Android, která telefon nahradí. Tvůrci počítají s tím, že Impression Pi bude využitelné nejen pro hry, ale i pro sledování filmů, prohlížení fotografií a s jeho pomocí budeme moci také zvedat telefony. Však než bychom headset sundali a telefon vysvobodili z jeho útrob, volající by už mohl zavěsit.

Nicméně headset je stále ve vývoji a snad se jednou dočkáme také zprávy, že nějaký se konečně již dostal na trh a je běžně k sehnání. Výrobce nedávno spustil kampaň na Kickstarteru a jeho cílem je vybrat 78.000 dolarů, s čímž ale už nebude mít problém, protože tato částka bude brzy již dvojnásobně překročena.

A mezi čím si můžeme vybrat? Jednak je tu balíček Starter, kde je headset bez desky Core a samozřejmě i bez displeje, čili jde pouze o holou schránku pro VR, do níž je třeba vložit vlastní telefon. Přijde nás na 59 USD a později v obchodech na 79 USD. Další balíček již obsahuje desku Core, takže už nabídne i AR funkcionalitu, a to za 200 USD, ovšem bez samotného headsetu. Ten dostanete s Core až v balíčku Early Bird s cenou 250 USD. A konečně za 359 USD je k mání headset, deska i displej s potřebným hardwarem pro Android.

Výrobce chce dokončit vývoj hardwaru už v květnu, ovšem pak nastane fáze testování, takže balíčky Starter se k zákazníkům dostanou až v říjnu a ostatní někdy na začátku příštího roku. To už by na trhu měly být první VR headsety od velkých firem.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik