www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Apollo Lake: Thunderbolt 3 a 4K video levně

Intel Apollo Lake: Thunderbolt 3 a 4K video levně
, , aktualita
Intel si vedle Broadwell-E a Kaby Lake chystá na tento rok také další novinku, a to levné procesory řady Apollo Lake. Ty směřují do tabletů, NUC, All in One PC či Chromebooků a slibují podporu 4K videa a také Thunderbolt 3.reklama
Procesorů Apollo Lake se máme stejně jako Kaby Lake dočkat ještě v tomto roce a právě tyto procesory se mají zasloužit o rozšíření rozhraní Thunderbolt 3 i mezi levnější PC. Využití tohoto rozhraní můžeme najít třeba v technologii AMD XConnect, která se začala více rozšiřovat, ale je otázka, zda bude takové řešení z ekonomického i technologického hlediska vůbec smysluplné. Vedle ceny celkového řešení jde především o to, jak dobře budou moci takové Apollo Lake nakrmit desktopovou grafickou kartu. Pro takové využití by se jistě hodily jednoduché moduly pro XConnect, jež by byly určeny pro méně výkonné karty typu GeForce GTX 950, Radeon R7 370, apod.

Apollo Lake budou 14nm procesory stejně jako jejich předchůdci, známá generace Braswell. Půjde tak především o nové procesory Celeron a Pentium s velice nízkým TDP, které se budou hodit pro různorodé typy počítačů, a to jak mobilní, tak desktopové. Setkáme se jak s dvoujádrovými, tak se čtyřjádrovými modely s typickým TDP 6 W a maximálně pak 10 W. K dispozici budou pouze v pouzdrech BGA, takže rozhodně ne v socketové podobě. Intel slibuje vylepšený výkon nových CPU jader Goldmont (nástupce Airmont) s ohledem na počet zpracovatelných instrukcí za cyklus (IPC - Instructions Per Cycle) a také nová integrovaná grafická jádra 9. generace, jež zajistí podporu přehrávání videa v rozlišení 4K.

CPU jádra Goldmont budou pracovat na taktu až 2,7 GHz, což není velké zlepšení, neboť takové Pentium J3710 má takt až 2,64 GHz. Jenomže u takovýchto procesorů už velice záleží na tom, jak dobře pracuje Turbo Boost, neboť základní frekvence modelu J3710 je pouze 1,6 GHz. Otázka také je, jak bude implementováno rozhraní Thunderbolt 3 a pro co všechno bude využitelné. V jeho možnostech sice je dodávat až 100 W energie připojenému zařízení, což by mohlo pro low-endovou externí grafiku nové generace stačit, ale nelze očekávat, aby s tím napájení takového NUC nebo notebooku počítalo. Intel tak pokračuje s prosazováním rychlého a košatého Thunderboltu i mezi levnými PC, ale otázka je, zda to jejich majitelé vůbec dokáží využít.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik