www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Cannonlake zrušeny, chystají se Ice Lake

Intel Cannonlake zrušeny, chystají se Ice Lake
, , aktualita
O procesorové roadmap společnosti Intel se v poslední době dozvídáme řadu zásadních novinek. Jde jednak o zrušení procesorů generace Cannonlake, uvedení rodiny Kaby Lake a nyní se objevila další novinka - Ice Lake.reklama
Pozdržení procesorů Intel Cannonlake bylo nyní tlumočeno již jako jejich zrušení, ale podívejme se na to ze širšího úhlu. Dnes jsou stále aktuální procesory Intel Haswell, tedy Core 4. generace. Pátá generace přišla pouze v podobě dvou procesorů Broadwell, které nejsou zrovna levné, ale zato jsou vybaveny dosud nejsilnějším integrovaným GPU. Nyní tedy čekáme už na příchod šesté generace, čili Skylake, které by dle firemní strategie tick-tock měly představovat druhou a poslední rodinu 14nm procesorů.

Ale právě v tom bychom se mýlili, neboť nastane podobný scénář jako v případě příchodu procesorů Haswell Refresh. Ty nastoupily namísto chystaných Broadwell, a tak i Skylake budou mít svůj refresh, který již dostal své označení Kaby Lake. Můžeme tedy říci, že Kaby Lake přijdou místo chystaných Cannonlake, a to v příštím roce. V perexu zmíněné Ice Lake jsou chystány pro rok 2017 a měly by to být první 10nm procesory od Intelu.

Procesory Ice Lake také mají opět využít FIVR (Fully Integrated Voltage Regulator), čili v procesoru plně integrovaný regulátor napětí, který bude mít přestávku. Jsou jím totiž vybaveny procesory Haswell a Broadwell, díky čemuž může být napájecí systém na základní desce jednodušší a procesor také má lepší kontrolu nad svým napájením. Procesory Skylake a Kaby Lake (Skylake Refresh) ale FIVR obsahovat nemají (není jasné proč), přičemž ten se má vrátit právě v roce 2017 jako součást procesorů Ice Lake, alespoň dle stránek Hardwareluxx.

Jinak toho zatím ještě moc nevíme o procesorech Ice Lake. Dle podobného názvu a vůbec celé logiky strategie tick tock by měly být v podstatě jen zmenšenými procesory Skylake, které již nebudou vyráběny 14nm procesem, ale 10nm. Přesto se tu ale mohou objevit některá vylepšení, jako třeba 512bitové instrukce AVX a pravděpodobně budou zapotřebí nové desky s novým socketem.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek