www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel chystá nová NUC a Compute Stick se Skylake

Intel chystá nová NUC a Compute Stick se Skylake
, , aktualita
Přiznivci malých počítačů typu Intel NUC nebo ještě menších Compute Stick by se na procesory Skylake měli těšit dvojnásob. Díky 14nm výrobní technologii by nám totiž při stejné spotřebě měly nabídnout podstatně vyšší výkon.reklama
Intel se přitom u nových procesorů Skylake nejspíše zaměří na výkon grafických jader, a to kvůli rozmachu nových monitorů a televizorů s rozlišením 4K / Ultra HD. Uvidíme ale až později, s čím nakonec Intel přijde a dle DigiTimes by měly první NUC a Compute Stick přijít na trh někdy v letošním říjnu. Ze 14nm výrobního procesu by měly více těžit právě Compute Stick, jejichž aktuální verze využívá 22nm tabletové procesory Atom "Bay Trail", zatímco NUC již dostaly 14nm Braswell a jiné modely CPU generace Broadwell.

Je také zřejmé, že tyto počítače už přijdou s operačním systémem Windows 10, či na něj alespoň budou připraveny. Microsoft sám také chce procesory Skylake využít pro své chystané tablety Surface Pro 4. Intel zase vypustí své nové Compute Stick a NUC a zakrátko po nich mají následovat i konkurenční verze od firem jako Gigabyte, Asus či ASRock.

Chystané modely Compute Stick by měly využít nové procesory Intel Core m5 či m3 s kódovým označením Cedar City. Dále se můžeme těšit na až 4 GB operační paměti a 64 GB paměti pro data, přičemž samozřejmostí už bude podpora rozlišení Ultra HD. DigiTimes identifikuje i jeden konkrétní model procesoru, jenž se má objevit v Compute Stick. Jde o Core m3-6Y30, jenž bude ve své verzi doplněn o systém Windows 10 a pak tu bude i jiná verze bez OS, ale s procesorem Core m5-6Y57. O jejich specifikacích se zatím nedozvíme nic.

Co se týče NUC, Intel by měl pro ně mít připraveny alespoň dva procesory ze série Swift Canyon a později na konci prvního kvartálu 2016 přijde s dalším výkonnějším procesorem, jenž bude součástí rodiny Core i7. První procesory Skylake ale budou desktopové modely série K, tedy odemčené a snadno přetaktovatelné. Desktopy tedy dostanou v generaci Skylake přednost, což můžeme brát jako takovou menší kompenzaci za to, že desktopové Broadwell byly v podstatě přeskočeny.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek