www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel Core i7-4790K přetaktován na 7 GHz

Intel Core i7-4790K přetaktován na 7 GHz
, , aktualita
Společnost ASRock se pochlubila, že právě na její základní desce Z97 OC Formula byl vytvořen nový rekord v přetaktování procesoru Core i7-4790K. Ten byl přetaktován na velmi slušnou frekvenci 7 GHz.reklama
Minulý týden přitom dokázali overclockeři z HKEPC OC dosáhnout frekvence 7181 MHz se základní deskou ASRock Z97 OC Formula a procesorem Intel Core i7-4770K, přičemž nyní se ale overclockeři věnují spíše novým CPU Devil's Canyon. Nejnovějším rekordem tedy je 7003 MHz dosažených na procesoru Core i7-4790K, čehož dosáhl Nick Shih, a obsadil tak první místo v žebříčku HWBOT.org. Využil k tomu stejnou základní desku od ASRock.

Desku ASRock Z97 OC Formula si Nick Shih dle tiskové zprávy sám navrhl a vyladil. Deska přitom využívá velké pasivní chladiče, komponenty Super Alloy, tlumivky s hliníkovými kryty, Dual-Stack MOSFETy pro dvanáctifázové napájení CPU a NexFET MOSFETy pro operační paměti a jejich čtyřfázové napájení.

BIOS pak obsahuje funkci Jumbo V, která má při přetaktování umožnit zvolit optimální nastavení napětí CPU Vcore, CPU Cache a VCCM až do hodnoty tří voltů, což umožní extrémní přetaktování, k němuž ale je také zapotřebí extrémní chlazení. Deska Z97 OC Formula je tedy tím nejlepším pro přetaktování, co firma ASRock nabízí, a jde tak o konkurenta nedávno představeného modelu Gigabyte Z97X-SOC FORCE LN2.

Zdroj: TZ ASRock
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek