www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i7-5775C a i5-5675C přijdou již brzy, známe ceny

Intel Core i7-5775C a i5-5675C přijdou již brzy, známe ceny
, , aktualita
Nové procesory Core i7-5775C a i5-5675C byly ohlášeny již dříve jako jediné dva desktopové modely generace Broadwell. Nyní můžeme očekávat, že do dvou týdnů přijdou na trh, přičemž Intel asi nebude dělat velký humbuk.reklama
Však pro nástup procesorů Core i7-5775C a i5-5675C je již vše dávno připraveno, neboť právě pro ně byly původně určeny sockety LGA 1150 a čipové sady Intel 9 Series, s nimiž se základní desky již dávno prodávají. V regionu EMEA, kam patříme i my, by tyto procesory měly být k dostání v obchodech již od 1. června, čili přesně za 14 dní. Po zakoupení procesoru budeme muset přinejhorším aktualizovat BIOS, aby je deska správně rozpoznala.

Server VR-Zone již dříve přinesl jejich základní specifikace, dle nichž tyto procesory nebudou mít nejrychlejší procesorová jádra, jejichž takt končí na 3,7 GHz a také nedostanou nejvyšší objem L3 cache. Zato ale budou vybaveny grafickým jádrem Intel Iris Pro 6200 (GT3e), což je doposud nejrychlejší integrovaná grafika od Intelu vybavená 48 shadery a vlastní pamětí eDRAM. Otázka je, zda ta bude mít kapacitu 64 nebo 128 MB. Spotřeba procesorů je přitom celkem umírněná, a to maximálně 65 W.

Nejde tedy o procesory, které by měly na trhu nahradit modely Core i7-4790K a i5-4690K generace Haswell. Ty se snaží nabídnout především co nejvyšší výkon procesorových jader a nedávalo by smysl, kdyby Intel plánoval jejich náhradu z generace Broadwell v době, kdy už zbývá jen několik málo měsíců do nástupu další generace, Skylake. Nicméně oba nové procesory přijdou s odemčenými násobiči a dle dostupných informací je možné je velmi snadno přetaktovat, a to na 5 GHz se vzduchovým chlazením. To je ale samozřejmě vždy sázka do loterie. Musíme si také uvědomit, že budeme platit i za výkonnou integrovanou grafiku a pokud ji nevyužijeme a namísto toho zapojíme samostatnou grafickou kartu, nemá koupě takového procesoru valný smysl.

A když už jsme u ceny, pak Core i7-5775C a i5-5675C už se objevily v nabídkách prvních českých obchodů, přičemž výkonnější Core i7 přijde na cca 11.000 Kč a slabší Core i5 na 8.000 Kč s DPH. Čili Core i7-5575C je dražší než Core i7-4790K "Haswell" (cca 10.000 Kč) a stejně tak za Core i5-5675C dáme více než za i5-4690K (6.900 Kč). Na cenách se bezesporu podepsala právě i grafika Iris Pro s vlastní pamětí, takže pokud ji nechcete využít, nemusíte o desktopových Broadwellech ani uvažovat.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář