www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core M na architektuře Skylake přijde v roce 2015

Intel Core M na architektuře Skylake přijde v roce 2015
, , aktualita
Společnost Intel potvrdila, že úsporných procesorů Core M na bázi architektury Skylake bychom se mohli dočkat ještě letos. Díky tomu by mohl výrazněji zaútočit u systémů vyžadujících tu nejnižší možnou spotřebu.reklama
Druhé generace procesorů Intel Core M bychom se mohli dočkat už letos v druhé polovině roku. Nové procesory by měly nahradit nynější řadu Broadwell-Y a být postavené na nové architektuře Skylake-Y. O připravovaných procesorech zatím moc nevíme, je ale jasné, že s nimi chce Intel mířit na ty nejtenčí počítače, případně tablety. Pro zajímavost, nejtenčí tablet s procesorem Intel Core M (první generace) má tloušťku 7,2 mm, zatímco Apple iPad Air si vystačí s pouhými 6,1 milimetru.


Intel logo


Jako snad u všech produktů jsou slibovány vyšší výkony a nižší spotřeba energie. Nová generace procesorů by měla umožnit vytvořit počítače a tablety s operačním systémem Windows 10, ale také Google Chrome OS a Android. Nová generace procesorů by měla podporovat druhou generaci technologie RealSense 3D. Jak se ale vše vyvine, ukáže až budoucnost. Více informací o nových procesorech se patrně dozvíme na Computexu v červnu.

Zdroj: www.pcworld.com, www.extremetech.com
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek