www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel uvedl na trh procesory Haswell Refresh

Intel uvedl na trh procesory Haswell Refresh
, , aktualita
Intel nakonec nezklamal a nedlouho po uvedení nových čipových sad 9 Series oficiálně představil také nové procesory Core, a to Haswell Refresh. Jedná se o procesory určené pro socket LGA 1150, které podporují nové základní desky s 9 Series.reklama
Nové Intel Haswell Refresh tedy využívají stávající socket a podporují desky s novou sadou Intel 9 Series, které v této době výrobci houfně vypouštějí na trh, takže nabídka není vůbec chudá. Zmínit můžeme desítky nových desek od firem Gigabyte nebo ASRock.

Již dříve se o nových Haswell Refresh vědělo, že nabídnou mírně vyšší pracovní frekvence, a to zpravidla o 100 MHz vyšší v porovnání s jejich protěšky z rodiny Haswell. Krom toho má Intel použít i lepší teplovodivý materiál pro spojení čipu s heatspreaderem, což by mohlo umožnit dosáhnout lepších výsledků při přetaktování.

Mezi nové procesory patří konkrétně čtyřjádrový Core i7-4790 pracující na 3,6GHz základní frekvenci a až 4 GHz díky Turbo Boost. Dále tento procesor nabídne 8 MB L3 cache a podporu HyperThreadingu. To za cenu 320 USD, která jej umístila mezi Core i7-4770 a Core i7-4770K, ale jak je z označení zřejmé, nejde o odemčený procesor. Ten má dorazit v podobě modelu Core i7-4790K až v červnu, přičemž tento čip je známý také pod označením Devil's Canyon.

Dále tu máme rovněž čtyřjádrový Core i5-4690 pracující na 3,5 až 3,9 GHz, která má 6 MB L3 cache a samozřejmě tu chybí podpora HyperThreadingu. Tento procesor přichází za cenu 224 USD. A nakonec tu máme pět dalších modelů: Core i5-4590 (čtyřjádrový, 3,30 GHz / 3,70 GHz, 6 MB L3, $200); i5-4460 (čtyřjádrový, 3,20 GHz / 3,40 GHz, 6 MB L3, $189); i7-4790S (čtyřjádrový, 3,20 GHz / 4 GHz, 8 MB L3, HTT, $314, nízké TDP); i5-4690S (čtyřjádrový, 3,20 GHz / 3,90 GHz, 6 MB L3, $224) a i5-4590S (čtyřjádrový, 3 GHz / 3,7 GHz, 6 MB L3, $199).

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek