Intel dokončil první vlnu čipsetů 9 Series

Intel dokončil první vlnu čipsetů 9 Series
, , aktualita
Na trh už se pomalu chystají procesory Haswell Refresh, pro něž bude stejně jako pro pozdější Broadwell určena nová řada čipových sad 9 Series. Nyní se již můžeme podívat na to, co nám nabídne.reklama
Procesory Haswell Refresh a Broadwell jsou sice i nadále určeny pro socket LGA 1150, ale je tu jeden rozdíl. Haswell Refresh mají být stejně jako dnešní Haswell schopny pracovat s čipovými sadami 8 Series i 9 Series, zatímco Broadwell budou vyžadovat nové desky s 9 Series. Pokud tedy nechcete vyměnit i základní desku, pak Haswell Refresh budou tím nejlepším, co budete moci do svého PC nainstalovat.

Intel si přichystal prezentaci jednak dvou nových čipových sad Z97 a H97 a vedle nich také sada X99, která je určena pro socket LGA 2011-3 HEDT (Hi-End Desktop Computing), a tedy procesory Haswell-E. Ty mají dorazit někdy v druhé polovině tohoto roku jako velmi výkonné desktopové procesory s osmi jádry a podporou Hyper-threadingu. Jejich čipová sada bude podporovat dvě plná rozhraní PCI Express 3.0 x16 plus další x8, popřípadě to rozdělí mezi pět PCI Express x8. Dále tu bude čtyřkanálový přístup k pamětem, podpora nejnovějších technologií, šest USB 3.0 plus dalších osm USB 2.0 a také dalších osm linek PCI Express 2.0. Intel také navýšil počet portů SATA 6 Gbps na deset.

A pak už tu máme nové Z97 a H97, jež přinesou podporu SSD pro PCIe M.2 slibující až 67% nárůst datové propustnosti rozhraní SATA 6 Gbps, čili půjde o rovný 1 GB/s. Podporována zde bude také technologie Intel Rapid Storage a příslušné modely SSD se mají na trh dostat již v tomto roce nebo na přelomu s dalším.

Vedle toho bude v základní výbavě obou sad šest SATA 6 Gbps s podporou AHCI a RAID, Smart Response Technology (SRT) a také Dynamic Storage Accelerator (DST), ale pouze u Z97. Tato čipová sada také nabídne jedno rozhraní PCI Express 3.0 x16, což bude moci dělit na dvě x8 či jedno x8 a dvě x4. To v případě H97 není zmíněno, takže lze očekávat, že tyto desky přijdou vybaveny spíše jen jedním slotem PCI Express x16. Z97 pak stejně jako dnešní Z87 budou exkluzivně podporovat přetaktování procesoru, ale v ostatních ohledech budou v podstatě stejné.

Intel plánuje vypustit novou trojici čipových sad na trh někdy v druhém či třetím kvartálu tohoto roku.

Zdroj: Hermitage Akihabara
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik