www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výkonné Core i7 "Haswell-E" přijdou v druhé polovině roku

Výkonné Core i7 "Haswell-E" přijdou v druhé polovině roku
, , aktualita
Společnost Intel si v poklidu chystá novou generaci procesorů pro takzvané HEDT, čili hi-end desktopy, což budou procesory Haswell-E. Ty tak přijdou na trh déle než rok po představení klasických procesorů Haswell a poprvé slibují až osm jader.reklama
Nedávno jsme se dozvěděli podrobnosti o chystaných procesorech Haswell-E, a to především to, že nabídnou výkon až osmi procesorových jader s podporou Hyper-threadingu, čili virtuálních jader tu bude až šestnáct. Vedle toho se můžeme těšit také na podporu pamětí DDR4, samozřejmě se čtyřkanálovým řadičem.

Nyní se již ví, že Intel si nové procesory chystá na druhou polovinu příštího roku, takže by je mohl oficiálně představit na Computexu. Očekává se, že na trh se dostanou přinejmenším tři verze, a to základní šestijádrová s cenou 400 USD, dále osmijádrový za 600 USD a nakonec jako obvykle bude uveden také model s cenovkou 1000 USD, jenž bude také osmijádrový, ale taktovaný na nejvyšší frekvenci.

K provozu Haswell-E budeme potřebovat novou základní desku s čipovou sadou Intel X99 Express a socketem LGA 2011-3. Čipová sada nabídne dobře známá rozhraní jako SATA 6 Gbps, USB 3.0 či 2.0 a také několik linek PCI Express 2.0. Nebude tedy žádný problém ji využít také k připojení očekávaných výkonných SSD, jež využijí rozhraní SATA Express - spojení SATA 6 Gbps a PCI Express 2.0.

Zda budou nové Haswell-E skutečně představeny na Computexu, to se ještě uvidí. A pokud ne, k vidění by měly být alespoň první základní desky s LGA 2011-3.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek