www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel "Half NUC": ještě menší NUC

Intel "Half NUC": ještě menší NUC
, , aktualita
Společnost Intel se chlubila, jak je její platforma s procesory Core M "Broadwell" malá a lehká. Není tedy divu, že se budou zmenšovat i už tak malé počítače NUC, pro něž máme označení "Half NUC".reklama
"Poloviční NUC" (Next Unit of Computing) od Intelu by také měly využít procesory nové generace Broadwell, jejímž úkolem bude především přinést do světa PC 14nm výrobní technologii. Tyto procesory tedy slibují především snížení spotřeby či poměru výkon/spotřeba, což Intel velmi zdůrazňuje především u nových procesorů Core M, které již byly představeny. Na desktopové procesory Broadwell ale stále čekáme.

Už dříve v srpnu se objevily informace o chystaných Intel NUC s Broadwell, tzv. NUC 2.0. Podívat jsme se mohli již na podrobné specifikace, jež se tedy netýkaly samotných procesorů Broadwell, které byly schované za obvyklé značky Core i3 a Core i5 řady 5000. Nyní se ale po jejich boku objevily také Half NUC (to nejspíš nebude jejich oficiální označení), od nichž můžeme očekávat ještě menší rozměry a už ne čtvercový půdorys. Však samotná platforma, která byla ukázána u odkazovaného článku o Core M, je také podlouhlá a ne čtvercová. Je tedy možné, že Half NUC budou využívat něco podobného.

Dle serveru PC World mají být nové NUC vybaveny stejnou nabídkou rozhraní jako starší NUC (ale modernější), čili dvěma USB 3.0 vepředu, dvěma vzadu, Mini HDMI a Mini DisplayPort. Mohlo by se v nich najít místo i pro 2,5" zařízení, protože PC World mluví o datovém a napájecím SATA konektoru. Co se týče první uvedené fotografie, pak ta patrně ukazuje jeden z prvních speciálních panelů na novém NUC tradiční velikosti. Ty totiž budou moci vyrábět jiné firmy než Intel a půjde třeba o panely s integrovaným bezdrátovým dobíjením mobilních zařízení. V tomto případě ale evidentně jde o zvukové řešení s integrovanými reduktory a dotykovým ovládáním. Zástupce Intelu také prohlásil, že některé budoucí NUC dostanou integrovanou baterii, čímž se z nich stanou přenosné počítače bez monitoru. Ovšem mohly by mít třeba integrovaný projektor, jak ostatně mají některé už delší dobu prodávané Gigabyte BRIX.

Uvnitř červeného Half NUC na druhé fotografii má být Atom a zatím není jasné, zda jde o nějaký Bay Trail, nebo o zástupce nové ještě nepředstavené generace. Nabídka rozhraní byla redukována na dva porty USB plus HDMI a D-Sub na zadní straně, přičemž vepředu vidíme krom tlačítka a kontrolky jen zvukový konektor. Evidentně jde ale o ranou verzi, jež nevypadá zatím zrovna úžasně. Zde se už také asi nedočkáme pozice pro 2,5" zařízení a namísto toho můžeme očekávat slot pro mSATA či M.2 SSD. Alternativou by byla integrovaná paměť eMMC.

Otázkou však zatím není, kdy se malé Half NUC dostanou na trh, ale zda vůbec je na něm nekdy uvidíme.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře