www.svethardware.cz
>
>
>

Intel utržil 13,5 miliard USD a pokračuje v bolestivé transformaci

Intel utržil 13,5 miliard USD a pokračuje v bolestivé transformaci
, , aktualita
Intel zveřejnil informace o své finanční kondici týkající se druhého letošního kvartálu, za nějž dokázal utržit 13,5 miliardy dolarů, což představuje tříprocentní meziroční nárůst. Kterým divizím se tak dařilo a kterým už méně?reklama
Společnost Intel právě prochází velkou transformací, která se týká také jejích zaměstnanců. Její CEO Brian Krzanich se rozhodl, že do firmy přivede nové vedení a také se zbaví lidí, kteří nejsou dostatečně odvázaní ve svém myšlení, což odnášejí především dlouholetí zaměstnanci. Intel se chce prostě zbavit nálepky společnosti pevně spojené se světem PC a hodlá se více zaměřit na IoT a servery. Jak tomu odpovídá kondice jeho jednotlivých divizí?

Pro začátek je třeba říci, že Intel se nepotýká s klesajícími tržbami, však ty se meziročně naopak zvýšily na 13,5 miliardy USD, a to zcela v souladu s očekáváním, přičemž hrubé rozpětí bylo ještě lepší (58,9 % dle GAAP, 61,8 % non-GAAP). Jenomže se v poslední době potýká s klesajícími příjmy, jež šly dle GAAP principů meziročně dolů rovnou o polovinu. Nicméně i tak byla ziskovost lepší, než Brian Krzanich očekával a vedle toho také uvedl, že dle plánu jde i transformace Intelu.

Krzanich předpokládá, že po zbytek roku 2016 bude jeho firma růst, ovšem ne díky trhu s PC, ale právě díky datovým centrům/serverům a rostoucímu trhu IoT (Internet of Things) a s programovatelnými řešeními (Altera a její FPGA). Tomu odpovídají i údaje o výkonnosti jednotlivých divizí. Client Computing Group (čili PC divize) vykázala tržby 7,3 miliard, což je pokles o 3 procenta meziročně i mezikvartálně. Stále zůstává bezpečně nejsilnější divizí, ale Data Center Group už vydělala 4 miliardy, což je meziročně o 5 procent více. Internet of Things Group je 572 miliony stále trpaslík s meziročním růstem 2 procenta. Je tak na úrovni divizí Non-Volatile Memory Solutions Group, Intel Security Group a Programmable Solutions Group. Ta však vykázala mezikvartální růst 30 procent.

Je třeba také poznamenat, že letošní první kvartál Intelu trval ne klasických 13 týdnů, ale o týden více, neboť firma se rozhodla srovnat svůj fiskální rok s kalendářním rokem.

CFO Intelu předpovídá pro aktuální kvartál tržby 14,9 miliard a za celý tento rok chce Intel utržit celkově více než za ten předchozí.

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek